Книги і зразки видань

Герої АТО. Сумський район. Книга друга.
Рік видання – 2020.
Керівник проєкту – Інна Щербина.
Автори: Діана Кіріченко, Ольга Дрозд.
Кількість сторінок – 200.
«Герої АТО. Сумський район. Книга друга» висвітлює перебіг неоголошеної російсько-української війни, опираючись на спогади її учасників – жителів Сумського району.
Видання має важливе історичне значення, адже в ньому сконсолідовані докладні відомості про бойові підрозділи, що базуються на Сумщині, у складі яких герої нарисів боронили й продовжують захищати Україну від зазіхань агресора.
Книга також збагачена ексклюзивними світлинами, наданими військовими частинами та співрозмовниками. Вона розрахована на широке коло читачів, які цікавляться новітньою історією України.

Літопис Роменщини в подіях та особистостях (XVI-XXI ст.)
Рік видання – 2020.
Автори: Северин В.П., Северин М.В.
Кількість сторінок – 440.
У книзі подано відомості про знаменитих особистостей Роменщини, аналізуються історичні й соціально-економічні події, починаючи з XVI століття і донині.
Видання розраховане на широке коло читачів, зокрема тих, хто вивчає історію України.

Суми: містяни, постаті, земляки
Рік видання – 2019.
Автори: А. Кохан, А. Федорина, А. Акіменко.
Кількість сторінок – 100.
Ця книжка – третє видання в межах реалізації інформаційного проєкту Сумської міської ради «Я – сумчанин». У ній представлено художньо-публіцистичні розповіді про наших сучасників – мешканців обласного центру, що варті уваги та шани всієї громади.
Кращі людські якості: сміливі рішення, високий професіоналізм, тверді життєві принципи, чесність, порядність, доброзичливість, фаховість та талант героїв книги – лягли в основу кожного словесного портрета сумчан, якими по праву пишається рідне місто.
Для широкого кола читачів, що цікавляться іменами сучасників, шанують їхні творчі та професійні здобутки, внесок у розвиток краю.

Кролевецькі рушники XІХ – початку ХХ століть.
Альбом-каталог
Рік видання – 2019.
Упорядник – І.В. Яніна.
Кількість сторінок – 152.
Видання має на меті познайомити як фахівців, так і широке коло шанувальників народного мистецтва зі збіркою кролевецького візерункового ткацтва ХІХ – поч. ХХ ст., що представлене в експозиції Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького й нараховує майже сто предметів.
Головне завдання каталогу – пожвавити інтерес до національної спадщини, навчити «прочитувати» давні символи народного мистецтва, виокремити те важливе, що зберігали, чим дорожили і пишалися наші прабатьки.

Джерела б’ють. Збірка поезій
Рік видання – 2020.
Автор – Г.М. Скляров.
Кількість сторінок – 188.
Поетична збірка «Джерела б’ють» – творчий дебют Григорія Склярова.
Автор закодовує у своїх віршованих рядках чарівність природи, довколишнього світу, змальовує світлі почуття, ділиться враженнями та спогадами і водночас гостро викриває вади суспільства, застерігає від необдуманих рішень та вчинків.
Збірка розрахована на широке коло читачів.

Фольклорні записи Бориса Грінченка із села Нижня Сироватка. Збірник матеріалів.
Рік видання – 2019.
Упорядник – С.В. П’ятаченко.
Кількість сторінок – 288.
Збірник містить записи народних казок, легенд, переказів, прислів’їв, загадок, народних пісень, а також опис весільного обряду, що були зафіксовані письменником, педагогом, фольклористом і мовознавцем Б.Д. Грінченком у 1884–1885 рр. у селі Нижня Сироватка Сумського повіту Харківської губернії (нині Сумського району Сумської області). У додатках вміщені вірші, оповідання Б.Д. Грінченка «Без хліба», «Каторжна», «Непокірний» і матеріали, які знайомлять читачів із фольклористичною діяльністю видатного дослідника.
Для науковців, викладачів, студентів, учителів, учнів і широкого загалу читачів.