top of page

Американська письменниця напише феміністичну версію роману Орвелла «1984»


Жіночу версію роману-антиутопії Джорджа Орвелла «1984» планують опублікувати у 2023 році. Книжка називатиметься «Джулія». Її напише американська письменниця Сандра Ньюман.


Син Джорджа Орвелла Річард Блер схвалив випуск нової версії відомого твору «1984», що має на меті переосмислити історію з позиції жіночої героїні – коханої Вінстона Сміта Джулії.


У романі «1984» події відбуваються у державі Океанія, де править Великий Брат, а Поліція Думки викорінює будь-які зародки індивідуального мислення. Головний герой Вінстон Сміт працює в Міністерстві правди, переписуючи історію. Згідно з сюжетом, він заводить роман із Джулією, яка також є співробітницею цього відомства.


Видавець нової версії роману зазначає, що Джулія розуміє світ Океанії «куди краще, ніж Вінстон, і здебільшого задоволена своїм життям».


За його словами, «вона кон’юнктурна, ні в що не вірить і зовсім не цікавиться політикою. Вона регулярно порушує правила, але співпрацює з режимом, коли це необхідно».


На думку видавця, Джулія – «ідеальна громадянка Океанії», світ якої перевертається після зустрічі з Вінстоном і вже не є безпечним.


«Два питання, які залишилися без відповіді в романі Орвелла. Що Джулія побачила у Вінстоні і як вона просувалася партійними сходами?», – вважає Білл Гамільтон, який займається літературною спадщиною письменника.


Сандра Ньюман стала відомою у 2002 році завдяки дебютному роману «Єдина гарна річ, яку хтось коли-небудь робив» («The Only Good Thing Anyone Have Ever Done»). За нього письменниця отримала премію «The Guardian First Book Award».


Джерело: «Suspilne.media»

Comentarios


Соціальні мережі
bottom of page