top of page

«БараБука» назвала найліпші дитячі та підліткові книжки 2021 року


Простір дитячої книги «БараБука» оголосив результати свого щорічного рейтингу. У переліку − 16 переможців у книжкових номінаціях та 10 володарів спеціальних відзнак.


Власне, у номінації «Родинне читання» лідерство за Світланою Ройз із твором «Таємниця життя та смерті» (ілюстрації Марії Рудик).


Категорія «Воркбук для молодшого шкільного віку» підкорилася авторському колективу в складі Олексія Сокирка, Ірини Голодюк, Ліни Максимук, Марини Старик, Наталії Соболевської з їхнім творчим проєктом «Козаки правлять країною» (ілюстрації Наталії Кудляк).


За напрямом «Підліткове фентезі» перемогла Наталія Довгопол та її «Мандрівний цирк сріблястої пані».


Петро Яценко з виданням «Союз радянських речей» (ілюстрації Насті Омелич) тріумфує у групі «Художньо-пізнавальна проза для підлітків».


Номінація «Пізнавальне видання для підлітків» підкорилася твору «Інста, кохання, брудний посуд і конста. Норм візуальний гід по Конституції».

У категорії «Проза для юнацтва» ліпшими визнано Тетяну Рубан та її книгу «На північ від кордону» (ілюстрації Софії Сулій) та Надю Білу з її «Елом і Евою».


«Дебютом року у прозі» обрано Ірину Озимок за видання «У міста є Я» (ілюстрації Анни Іваненко).


За напрямом «Художня проза для молодшого шкільного віку» кращою названо Мію Марченко із твором «Майка Паливода обирає професію» (ілюстрації Олександри Болотової).


У групі «Пізнавальна книжка для дошкільнят» тріумфує Ганна Булгакова та її «Чарівна книжка про какашки» (ілюстрації Юлії Гречух).


У «Абетці року» першість присвоєно Ілі Варіній та Ользі Штонді за «Абетку від Маєчки».


«Поетичною книжкою року» обрано «Пароплави і кити» Григорія Фальковича (ілюстрації Яни Гранковської та Ростислава Попського).


Юрію Нікітінському та його «Апокаліпсису: 40 правил виживання» (ілюстрації Еліни Цильке) дісталася перемога в номінації «Комікс року».


Ліпшим енциклопедичним виданням року обрано книгу «Україна. Від первісних часів до сьогодення» Сергія Жукова й Марії Тахтаулової (ілюстрації Жені Миронюк).


У категорії «Серія книжок про світопізнання» на першій сходинці опинилися Андрій Лесів і Романа Романишин за проєкти «Куди і звідки», «Голосно, тихо й пошепки», «Я так бачу».


Відзнака «Серія року» дісталася Наталії Матолінець і її книжці «Варта у грі. Кров Будапешта».


«Вибором року» названо Тетяну Рубан та видання «На північ від кордону» (ілюстрації Софії Сулій).


«BaraBooka. Простір української дитячої книги» – це проєкт із підтримки дитячого читання, перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та підлітків. Щороку в грудні фахівці проєкту, критики дитячої та підліткової літератури й експерти з дитячого читання формують список найкращих видань для юних читачів. «БараБука» звертає увагу на книжки для дітей різного віку, їхніх батьків та вчителів, на видання різних жанрів і форматів, на художні й пізнавальні книжки, новинки та перевидання класики. Також проєкт відзначає перспективних дебютантів.


Додамо, що цьогоріч у короткому списку рейтингу було представлено 30 видань.


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page