top of page

Букерівська премія оприлюднила короткий список цьогорічних номінантів


У Лондоні оголосили шорт-лист міжнародної Букерівської премії («Booker Prize»). Претендентами на перемогу стали шість авторів зі Сполучених Штатів, Шрі-Ланки, ПАР і Сомалі.


За нагороду позмагаються: володар Пулітцерівської премії-2019 Річард Пауерс із романом «Збентеження», Патріша Локвуд із книгою «Всі про це мовчать», Анук Арудпрагазам («Дорога на північ»), Надіфа Мохамед («Авантюристи»), Меггі Шіпстед («Велике коло») і Деймон Гелгут («Обіцянка»).


Прикметно, що Гелгут уже втретє номінований на Букерівську премію. Водночас у короткий список не ввійшов нобелівський лауреат Кадзуо Ісігуро.


Літературні твори були обрані з 158 книг, опублікованих у Великій Британії та Ірландії з 1 жовтня 2020 року до 30 вересня 2021 року. Переможця оголосять 3 листопада, він отримає солідний грошовий приз – 50 тисяч фунтів стерлінгів.


Букерівська премія – одна з найпрестижніших нагород у світі англійської літератури. Вона вручається з 1968 року. До 2013 року нею відзначали тільки громадян Великої Британії, Ірландії чи Зімбабве. Нині здобути її може автор з будь-яким громадянством, головна умова – твір має бути написаний англійською мовою й опублікований у Сполученому Королівстві.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page