top of page

Більше українців віддають перевагу українськомовним книжкам (результати дослідження)


32% читачів віддають перевагу читанню книжок українською. Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання», яке провели цього року на замовлення Українського інституту книги.


Дослідження показало, що вперше за часи незалежності України українські читачі почали надавати перевагу саме українськомовним книжкам: 32% українською проти 27% російською.Також було з’ясовано, що 8% дорослих і 13% дітей читають книжки щодня. А 34% українців хоча б раз купили друковану книжку у 2020-му.


За результатами опитування, 23% дітей-читачів почали частіше читати під час карантину, а 16% – рідше. Жінки значно частіше читають, ніж чоловіки: ніколи не читає 38% чоловіків і 28% жінок, водночас щодня читають 7% чоловіків і 9% жінок. Крім того, зафіксовано, що понад половина дітей (57%) читає з примусу.


Найпопулярнішими жанрами для дорослих стали класика (20%) та детективи (18%), любовні романи (16%), книжки із психології та саморозвитку, а також фантастика, фентезі і сучасні романи (по 15%), наукові та науково-популярні видання (14%), фахова література (12%).


У дослідженні взяли участь 3 тис. 900 осіб, а саме: 2 тис. 100 дорослих та 1 тис. 800 дітей. Зокрема, було проведено вісім фокус-груп із дорослими респондентами віком 18–59 років та 16 фокус-груп із дітьми віком 6–17 років. Респонденти надали відповіді на 44 запитання, що широко охоплюють книжкову тематику.


Дослідження здійснила компанія Info Sapiens у серпні–вересні 2020 року на замовлення Українського інституту книги.


Джерело: «Читомо»

Comentários


Соціальні мережі
bottom of page