top of page

Варшавский книжковий ярмарок визначився з цьогорічною програмою


Варшавський книжковий ярмарок відбудеться у вересні просто неба на площі Дефіляд. Захід заплановано на 9–12 вересня. Вхід для всіх охочих буде вільним.


Країною почесною гостею стала Чехія. 9 вересня, під час офіційного відкриття ярмарку, виступить чеська віолончелістка та співачка Дорота Барова. Також до участі запросили понад десять чеських письменників, серед яких Радка Денемаркова, Марек Шінделка, Галина Міклінова, Томаш Змешкал, Міхал Айваз та інші.


Під час ярмарку відзначатимуть 85-й день народження та 10-ту річницю смерті драматурга, есеїста й політика Вацлава Гавела. Куратором чеських подій став керівник Чеського літературного центру Мартин Крафл.


Крім чеських, очікуються іспанські, данські, шведські, норвезькі, фінські, ісландські, румунські книжкові новинки.


На Варшавському книжковому ярмарку за ініціативи Польської книжкової палати також заплановані зустрічі з лауреатами Літературної премії Європейського Союзу.


Протягом усіх ярмаркувальних днів триватимуть заходи дитячої програми. 9 і 10 вересня організатори допускатимуть шкільні групи, для цього передбачена попередня онлайн-реєстрація. 11 і 12 вересня рекомендується відвідати заходи для дітей на сценах і тематичних зонах ярмарку.


Удруге на ярмарку відбудеться літературний фестиваль «Кримінальна Варшава». На його сцені з 10 до 12 вересня проведуть майже двадцять зустрічей та панельних дискусій. 11 вересня оголосять переможця конкурсу романів на кримінальну тематику.


Наразі формуються програми фестивалю коміксів, зони фантастики і професійна програма для видавців, бібліотекарів, перекладачів.


Нагадаємо, що минулого року Варшавський книжковий ярмарок планувалося провести у травні, але захід довелося скасувати через пандемію коронавірусу.


Принагідно також додамо, шо на ярмарку відбудеться оголошення тріумфаторів польського конкурсу «Найкрасивіша книжка року», куди увійшла збірка «Антена» Сергія Жадана в перекладі Богдана Задури.


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page