top of page

Визначено найкращу бібліотеку світу 2021 року


Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ оголосила переможцем конкурсу публічних бібліотек 2021 року муніципальну бібліотеку імені Дейхмана, що в Осло.


Крім норвезької, у фінал конкурсу вийшли чотири бібліотеки:

  • нова бібліотека Нінґо (Китай);

  • міська бібліотека Мехелена (Бельгія);

  • бібліотека Марквіля (Австралія);

  • бібліотека Ґронінґена (Нідерланди).


Бібліотека Дейхмана − шестиповерховий будинок площею 13 500 квадратних метрів, де зібрано 450 000 книжок та інших фондів. Її заснували у 1785 році. У липні 2020 року офіційно відкрили нову будівлю, що стала найбільшою бібліотекою Норвегії. У ній облаштували ресторан, кафе, кінотеатр та глядацьку залу. Другий поверх призначений для дітей, де виділили місце для навчання та творчих ігор. З-поміж технологічних рішень виділяють вдосконалену машину для сортування книг, що розвантажує роботу персоналу.Третій поверх − це майстерня з 3D-принтерами, швейними машинами та студіями для творчості, де можна займатися музикою, малюванням. На верхніх поверхах, звідки відкривається панорама на фіорд та місто, розташовані навчальні зони, кабінети та читальні зали. Для зручності перебування у них ці приміщення мають шумоізоляцію.«Красива і дивовижна будівля, що стала взірцем для майбутніх будівель бібліотек. Журі особливо вражене тим, як у ній поєднали екологічну свідомість з архітектурним чуттям. Бібліотека − це новий рай для книжок і читання. Водночас у ній представлені новітні технологічні рішення. Вона показує, що бібліотеки можуть функціонувати як установи, які об’єднують людей місцевих громад», − пояснив голова журі, директор Копенгагенської міської бібліотеки Ґладсакс Якоб Леркес.Конкурс «Публічна бібліотека року» організовує Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ у співпраці з датською ІТ-компанією «Systematic A/S» задля того, щоб віддати належне новим публічним бібліотекам. Призовий фонд конкурсу − 5000 доларів США.


Нагороду присуджують бібліотеці будь-якої країни світу, що досягла успіхів у поєднанні відкритої та функціональної архітектури з креативними ІТ-рішеннями. Щоб брати участь у конкурсі, бібліотека повинна бути нещодавно побудованою або розміщеною у будівлях, які раніше не використовувалися як бібліотеки.


Додамо, що у 2019 році в цьому конкурсі перемогла міська бібліотека Ооді, що у Гельсінкі.


Джерело: «Читомо»

Commenti


Соціальні мережі
bottom of page