top of page

Визначилися володарі премії імені Лесі УкраїнкиКомітет із присудження премії імені Лесі Українки Кабінету Міністрів України за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва визначив переможців за 2020 рік.

Отже, в номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогу здобула Дара Корній із творами «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи» (2017), «Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи» (2019), «Чарівні істоти українського міфу. Духи-шкідники» (2020).


«Ці книги – своєрідна енциклопедія праукраїнської міфології. У доступній для школярів формі в ній розповідається про наших давніх предків, які поклонялися богам, вшановували дерева і трави, джерела та ріки, персоніфікували вітри, буревії, дощі, снігопади, пори року й інші атмосферні та природні явища», – коментує своє рішення комітет.


У категорії «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» тріумфує Катерина Рейда з книгою «Байки Езопа у переказі Олександра Виженка» (2020).


Номінація «Театральні вистави для дітей та юнацтва» підкорилася твору «Снігова королева» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка (режисер-постановник: Давид Петросян, сценограф: Петро Богомазов, композитор: Олександр Кохановський).


У категорії «Кінотвори для дітей та юнацтва» лідерство за проєктом «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» (автор сценарію: Сашко Лірник).


Джерело: «Читомо»

Commentaires


Соціальні мережі
bottom of page