top of page

Вийшов роман про Олексу Довбуша «Писане серце»


Здається, що описані, переписані, переказані історії про так званого «карпатського Робін Гуда» вже вичерпали себе і сказати щось нове радше неможливо, аніж реально. Проте новий роман прикарпатської письменниці Марії Дзюби «Писане серце», що вийшов нещодавно, зумів заговорити до читачів по-новому.


У рецензії на книжку «Писане серце» йдеться про те, що народний месник Олекса Довбуш у романі письменниці постає збірним образом кмітливих та непокірних «гуцульських стрільців».


Із тексту авторки можна відчути не лише сильний та мужній дух Довбуша, а і його ніжну й трепетну душу, яка здригається від гучної гуцульської пісні, тривожиться від символічних знаків природи і з таким трепетом та пієтетом піклується про своїх побратимів, що це викликає повагу та захоплення.


Багата та різнобарвна письменницька мова переплітається з яскравою та запашною гуцульською говіркою, що слугує своєрідним елементом для розкриття світоустрою простого гуцульського села.

Марія Дзюба зобразила опришків не страшними та загрозливими варварами чи «збуями», а набожними й сакрально закоріненими людьми. Кожен свій похід опришки починали з молитви та із запального аркана – священного гуцульського чоловічого танцю. Такий ініціальний чоловічий союз додавав сили та відваги.


Водночас авторка вирішила розбавити серйозність і виваженість дій опришків масними жартами, коломийками, співанками та специфічним гуцульським гумором.


Через увесь роман проходить і колоритна любовна лінія – кохана Ксеня стане наприкінці твору «ахілесовою п’ятою» Довбуша.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page