top of page

Вишиті твори Олени Медведєвої потрапили до Книги рекордів України


Книгу рекордів України доповнило ще одне досягнення – «Найбільша кількість вишитих вручну літер та знаків – 540542 – у текстах 24-х рукотворних книг». Зареєстровано це звершення в Рівному, воно належить письменниці, авторці дитячих друкованих видань, лауреатці літературної премії імені Уласа Самчука Олені Медведєвій.


Такою нагородою оцінено її унікальний, єдиний в Україні доробок із вишитих книг. Серед них – повний текст драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки на 48 полотняних сторінках розміром 60 см х 42 см, таким же форматом – «Євангеліє від Івана», «Євангеліє від Марка», «Євангеліє від Луки», «Євангеліє від Матвія», збірки поезій Івана Франка «Народна пісня» та Ліни Костенко «Я поцілую мальву у щоку», а також «Кобзар» Тараса Шевченка 1840 року (розмір 36,5 см х 26 см).


Створила мисткиня й вишивані шедеври формату А-5: польською мовою «Оду молодості» Адама Міцкевича, англійською – «Біблію». Крім того, нею створено мініатюрні книги розміром 9 см х 8 см. У них вміщено уривки з творів Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка та з роману «Волинь» Уласа Самчука.


Олена Медведєва, яка утвердила власний стиль художньої ниткографії вишитого слова, удруге потрапила до Книги рекордів України. Раніше її прізвище було представлене в добірці національних рекордів завдяки вишиваному фоліанту «Євангеліє від Матвія».


Цьогорічний свій успіх майстриня присвятила 30-річчю Незалежності України.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page