top of page

«Володаря перснів» уперше видадуть з ілюстраціями Толкіна


Уперше з моменту публікації у 1954 році культовий роман англійського письменника Джона Рональда Руела Толкіна «Володар перснів» буде проілюстровано серією малюнків і начерків, створених автором книжки.


Компанія Tolkien Estate, що керує авторськими правами на твори письменника, надала видавничому дому HarperCollins дозвіл на публікацію «Володаря перснів» із малюнками Толкіна.


«Автор був дуже скромним. Незважаючи на відсутність формальної освіти, він мав очевидний і рідкісний художній талант, але нехтував ним», – зазначив заступник директора HarperCollins Кріс Сміт.


Нове видання побачить світ у жовтні та включатиме 30 малюнків, карт і начерків письменника.


Раніше кілька його ілюстрацій були представлені в повісті «Гобіт, або Туди і звідти», яка вперше вийшла в 1937 році. Один із критиків різко відгукнувся про малюнки, заявивши, що вони не відображають літературного таланту й уяви автора книжки. Толкін сприйняв критику болісно і сказав, що повністю згоден із таким коментарем.


Водночас відомий британський письменник Клайв Стейплз Льюїс оцінив ілюстрації як гідні захоплення.


Посеред роботи над «Володарем перстнів» у 1939 році Толкін повідомив своєму видавцеві, що в нього бракує часу і сил на ілюстрації. Однак, розповідаючи історію про Середзем’я і Єдиний Перстень, письменник усе ж таки створив низку малюнків, карт і начерків. Його художні роботи були згодом опубліковані в книгах «Малюнки Дж. Р.Р. Толкіна» і «Толкін: художник та ілюстратор», а також показані на виставках у 2018 році.


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page