top of page

Відзнака «Народний поет України» дісталася Ігорю Калинцю


Український поет, колишній дисидент та політв’язень, громадський і політичний діяч Ігор Калинець отримав почесну відзнаку «Народний поет України».


Ця нагорода заснована Міжнародною літературно-мистецькою академією України у 2020 році. Відзнаку присуджують поетам, відомим своєю визначною творчістю та подвижницькою діяльністю на благо рідної держави.


Нагородження кращих творців віршів відбуватиметься впродовж року – загалом у 2022-му відзначать чотирьох лауреатів, першим із яких став Ігор Калинець.


Він народився 20 липня 1939 року в Ходорові (нині Львівська область, Україна). У 1956– 1961 роках навчався на філологічному факультеті Львівського університету. Після закінчення працював у обласному архіві. За участь у дисидентському русі був засуджений до шести років в’язниці суворого режиму та трьох років заслання – покарання відбував разом з Іваном Світличним, Василем Стусом, Миколою Горбалем, Степаном Сапеляком.


На волю вийшов 1981 року (реабілітований 1990-го), був редактором журналу львівського обласного відділу Фонду культури. З 1987 року разом із дружиною почав відігравати провідну роль у пробудженні вільного культурного і громадського життя Львова: організовував масові акції пам’яті поета Богдана-Ігоря Антонича, композитора Василя Барвінського, бере участь у виданні журналу «Євшан-зілля» і створенні Товариства української мови імені Т. Шевченка.


У попередні роки нагороду «Народний поет України» отримували Василь Симоненко, Іван Драч, Ігор Павлюк, Тетяна та Сергій Дзюби, Дмитро Павличко, Володимир Івасюк, Василь Голобородько, Павло Мовчан, Степан Пушик та інші.


Джерело: «Suspilne.media»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page