top of page

Відомий лауреат Гонкурівської премії 2021 року


Сенегалський франкомовний письменник Мохамед Мбугар Сарр став лауреатом 119-ї Гонкурівської премії за книжку «La plus secrète mémoire des hommes» («Найпотаємніша пам’ять чоловіків»).


Події роману відбуваються у 2018 році. Молода сенегальська письменниця знайшла у Парижі міфічну книгу невідомого автора «Лабіринт нелюдського», опубліковану в 1938 році. Заінтригована головна героїня вирушає за таємничим Еліманом, протистоїть трагедіям колоніалізму та Голокосту. Вона мандрує Сенегалом, Францією й Аргентиною.


Мохамед Мбугар Сарр (1990) виріс у Сенегалі, навчався у Франції. Він написав три романи, кілька оповідань, відзначених нагородами. Автор став одним із перших африканців, які отримували Гонкурівську премію.


Гонкурівська премія (Prix Goncourt) – французька літературна відзнака, яку присуджують авторам за прозові твори, написані французькою мовою. Премією нагороджують щорічно, починаючи з 1903 року. Назва відзнаки походить від прізвища класиків французької літератури XIX століття – братів Жуля та Едмона де Гонкурів.


Попри те, що сума нагороди становить символічні 10 євро, премія вважається однією з найпрестижніших і висуває автора в авангард французької літератури, збільшує продаж його книжок, гарантує переклади за кордоном.


Джерело: «Читомо»


Comments


Соціальні мережі
bottom of page