top of page

«Вікі любить пам’ятки» запрошує жителів Сумської області до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії


Протягом 1–30 вересня відбудеться найбільший у світі фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». В Україні він пройде вже вдесяте. Мета проєкту – зібрати світлини якомога більше пам’яток нерухомої культурної спадщини України для ілюстрування статей у Вікіпедії.


Конкурсний список складається з понад 92 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх областей України, зокрема й Криму. За попередні роки понад три тисячі учасників завантажили майже 330 тисяч світлин культових споруд, будинків, палаців. Орієнтовно це 38 тисяч об’єктів. Проте більша частина культурної спадщини України все ще не проілюстрована у Вікіпедії. Конкурс має на меті це виправити.Участь у «Вікі любить пам’ятки» можуть узяти всі охочі. Для цього протягом вересня потрібно завантажувати у Вікісховище фотографії власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток. Знімки можуть бути зроблені в будь-який період часу, головне – щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відео, де зображені пам’ятки.


Переможці конкурсу отримають цінні призи. Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток в Україні та кожному регіоні, та переможцями спецномінацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.


Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному рівні.


Докладно про участь у конкурсі можна довідатися тут. Сторінка конкурсу у фейсбуці – https://www.facebook.com/wlmua.


Comentarios


Соціальні мережі
bottom of page