top of page

В Україні вийде перша дитяча книжка про стандарти безбар’єрного середовища


На початку грудня побачить світ книжка «Зайчик-нестрибайчик подорожує» письменниці, журналістки і громадської діячки Оксани Драчковської. Ця історія є продовженням пригод маленького героя, що пересувається на інвалідному візку.


«Уперше в Україні (а може, й не тільки), – зазначає авторка, – ми говоримо про стандарти доступного середовища абсолютно простою, зрозумілою навіть дітям мовою. Тепер ні в кого не виникатиме питання: а яким має бути правильний пандус?».


У новій книжці Оксани Драчковської йдеться про те, як Зайчик-нестрибайчик вирушає у справжню далеку подорож. Чи зможе він потрапити до звичайного потяга, подолати перехід через вулицю великого міста та сісти до автобуса чи трамвая? Завдяки ілюстраціям художниці, фіналістки Болонської виставки дитячих ілюстрацій Оксани Драчковської-молодшої читачі яскраво переживуть разом із Зайчиком усі його пригоди.


«Зайчик-нестрибайчик подорожує» – це дещо інша за жанром книжка, – говорить письменниця. – Вона наполовину нон-фікшн (пізнавальна, просвітницька). На тлі захопливої історії про подорож героя та його рідних до великого міста розповідається про основи архітектурної та інфраструктурної доступності. І вони, як виявляється, надзвичайно прості».

Авторка зізнається, що не планувала писати продовження історії про «Зайчика-нестрибайчика», але цю ідею їй повсякчас «підкидали» читачі та журналісти.


«Я деякий час відкидала цю думку, вважаючи систему сиквелів трохи штучною, – додає Оксана Драчковська. – Але потім, спостерігаючи, як росте і розвивається мій син, збагнула, що і читачі першого «Зайчика» подорослішали й готові сприймати складнішу інформацію».


Джерело: «Буквоїд»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page