top of page

В Україні дали старт національному проєкту «Світ Сковороди»


У межах національної кампанії «Світ Сковороди» презентовано на загал офіційну айдентику, підготовлену до 300-річчя від дня народження українського філософа та письменника Григорія Сковороди.


За словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, представлення проєкту відбулося за 300 днів до дати народження митця, щоби якомога ширше розкрити образ Сковороди.


«Світ Сковороди» вміщує в себе історію, культуру, філософію та літературу. Те, як ці напрямки перепліталися із життям митця і як їх можна інтерпретувати в сучасності. Інформкампанія стартує по всій країні», – зазначив міністр.


Презентована айдентика побудована навколо ідеї, що «300 років – це шанс поглибити розуміння Григорія Савича і його світів, світу України XVIII століття, його текстів та символів, з якими працював митець».


Олександр Ткаченко додав, що в межах святкування 300-річчя видатного українця запланована низка заходів. Зокрема, ідеться про «велику реставрацію», що охопить село Сковородинівка на Харківщині, де певний час жив і творив Григорій Сковорода.


«Серед подій, які ми плануємо, – реставрація місця поховання і власне заповідника в Сковородинівці. Там буде зроблено кілька речей: і адміністративний будинок відремонтовано, і парк облаштовано, і експозицію… Приведемо Сковородинівку до тями, так би мовити», – розповів очільник Мінкультури.


Також планується публікація деяких творів Сковороди або творів про нього. У співпраці з Держкіно відбудуться тематичні пітчинги на фільми та мультфільми. Крім того, заплановано проєкт у штаб-квартирі ЮНЕСКО.


Водночас наступного тижня запрацює онлайн-платформа www.skovoroda.today, яка матиме вигляд чату зі Сковородою, де кожен охочий зможе поставити йому питання й отримати відповідь.


Письменник та філософ Григорій Сковороді народився 3 грудня 1722-го на Полтавщині. Прожив 71 рік. Із них 30 – провів у добровільних мандрах.


Джерело: «Suspilne.media»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page