top of page

В Україні знімуть містичну драму за романом Любка Дереша


В Україні готуються до зйомок повнометражного фільму «Трохи пітьми або На краю світу» за однойменним романом Любка Дереша. Події кінокартини розгортатимуться у Карпатах, де на «фестиваль самогубців приїжджають шестеро майбутніх мерців». Усі вони мають власні причини вкоротити собі віку. Під час фестивалю кожному з них належить пережити внутрішнє переродження.


Стрічка стане першою повнометражною екранізацією роману Любка Дереша, тож він висловив особисте побажання допомогти авторам проєкту і проробити драматургію майбутнього кіносценарію.


«Коли я писав роман “Трохи пітьми”, я мав ясне відчуття візуальності цієї історії, і багато сцен одразу ж писалися так, як вони б могли виглядати у кіно. Зараз, п’ятнадцять років потому, здається, є можливість ці непевні надії втілити в життя. Я відчуваю відкритість режисера і продюсера до співпраці й сподіваюся, що ми зможемо вибудувати захопливу історію на основі книжки. Наразі процес іде довкола базових сценарних елементів, ми з режисером співставляємо свої бачення фільму й шукаємо найбільш ефектний спосіб передачі духу й настрою книжки через кінодраматургію», – каже Любко Дереш.


За словами продюсерів, «кінопроєкт є поєднанням психологічної драми, внутрішнього переродження героїв, потойбічних сил, альтернативної музики, містики та субкультур».


Нині розпочато девелопмент кінопроєкту, що створюється за підтримки Українського культурного фонду. Вихід у прокат фільму планується в 2023 році.


Роман Дереша «Трохи пітьми або На краю світу» потрапив до трійки найкращих книжок конкурсу «Книжка року ВВС» у 2007 році.Komentarze


Соціальні мережі
bottom of page