top of page

В Україні знімуть ретро-трилер «Повний місяць» за романом Андрія Кокотюхи


В Україні готуються до зйомок повнометражного гостросюжетного фільму «Повний місяць» за мотивами однойменного роману Андрія Кокотюхи. Події у творі розгортаюся навесні 1944 року в невеличкому містечку на Поділлі. Доля закидає туди Ігоря Вовка, втікача з ГУЛАГУ, який розшукує свою родину. Червона армія в той час уже вигнала звідти гітлерівську й поновила радянську владу. Але визволення не сталося – НКВД посів місце гестапо, і люди знову відчули на собі тиск репресивної системи.


До цих страхів додається ще один: на околицях містечка, що виходять до лісу, знаходять понівечені тіла. Ширяться чутки про перевертня, який виходить на полювання лише під час повні. Вовк опиняється у обставинах, що не залишають йому вибору: знайти того, хто полює на людей, або втратити родину й загинути самому. Йдучи слідом загадкового вбивці, Вовк робить неймовірне відкриття…


Девелопмент кінопроєкту розпочато за підтримки Українського культурного фонду, над створенням сценарію працює Андрій Кокотюха. Режисером презентаційного тизеру та в перспективі майбутнього фільму виступає Бата Недич, продюсер і керівник проєкту – Олександр Дріз.


За словами Кокотюхи, твір від самого початку задумано для подальшої екранізації, ідею для роману підказала історія, відтворена в книзі Олега Шишкіна «Червоний Франкенштейн».


У ній детально описаний експеримент ученого-біолога Іллі Іванова, вихідця з Росії, який свого часу здобув освіту в Харківському університеті. У другій половині 1920-х років професор Іванов під особистим патронатом Йосипа Сталіна проводив експерименти з удосконалення людської природи, що спершу широко висвітлювалися в радянській пресі, а після краху – потрапили під гриф «секретно».


«Мені та нашій команді приємно, що проєкт “Повний місяць” набрав досить велику кількість балів серед експертів УКФ. З огляду на це найскладнішим рішенням для мене як для автора було змістити акценти на героях, – пояснює Андрій Кокотюха. – У романі на першому плані – українець, який живе під чужим іменем, бо його батьків репресували в 1930-х. Він не любить радянську владу, але мімікрує, служить у червоній армії, носить радянську військову форму. Читачам можна пояснити такого героя. Глядачам – не завжди. На екрані вони побачать радянського офіцера як головного героя українського фільму, і доведеться робити завелику експозицію, щоб пояснити, чому так. Тому герой, який був у романі на другому плані, стане головним у фільмі. На сюжет та ідею це жодним чином не вплине».


Роман «Повний місяць» потрапив до короткого списку «Книги року ВВС» у 2015 році. Сьогодні загальний наклад твору сягнув понад 10 тисяч примірників.コメント


Соціальні мережі
bottom of page