top of page

В Україні проводять опитування про дитяче читання


Опитування, присвячене дитячому читанню, проводять, щоб визначити найцікавіші дитячі книжки сучасних українських письменників. До нього запрошують долучитися вчителів та батьків дітей молодших і середніх класів.


Пройти його можна тут.


«Ви, мабуть, часто стикаєтеся зі спротивом ваших дітей та учнів у читанні книжок, коли навколо так багато відеоконтенту. Певно, не завжди легко вибрати книжку, яка зацікавить дітей і буде відповідати віковим особливостям, різним читацьким уподобанням та навичкам. Можливо, ви б хотіли знати більше про сучасну українську літературу і як заохотити дітей більше читати? Ми продовжуємо проєкт, що має на меті залучити дітей до читання через створення корисного інструменту для батьків. Він може стати поштовхом для промоції сімейного читання, зокрема у початковій та середній школах», − пояснюють організатори.


За результатами опитування продовжать посібник «Живі письменники. Батькам». Його створили у 2020 році для обговорення нових найцікавіших книжок сучасних українських письменників та для обрання книжок, що можуть зацікавити дітей. За результатами опитування сформують перелік дитячих книжок українських письменників, що увійдуть до посібника.


Опитування складається з блоків запитань для вчителів та для батьків. Окрім відповідей на запитання про книжки, організатори просять розповісти про досвід організації сімейного і позакласного читання, досвід відвідування книгарень, бібліотек, придбання книжок тощо. Тривалість опитування − 10-15 хвилин.


Опитування проводить громадська організація «Смарт освіта» спільно з Українським інститутом книги.

ГО «Смарт освіта» заснували у 2016 році задля підтримки реформи шкільної освіти, розвитку концепції Нової української школи.


Принагідно додамо, що нещодавно в Україні запустили сайт для популяризації дитячого читання.


Джерело: «Читомо»

Comentarios


Соціальні мережі
bottom of page