top of page

«Держатель козацького скарбу»: у Видавничому будинку «Еллада» побачила світ повість Оксани Оснач


У Сумській міській центральній бібліотеці ім. Т. Шевченка відбулася презентація пригодницької повісті для підлітків «Держатель козацького скарбу» – другої книжки молодої місцевої авторки Оксани Оснач. І вдруге її надійним помічником на шляху до втілення письменницької мрії став Видавничий будинок «Еллада».


Події твору розгортаються на теренах рідної авторці Сумщини, де сьогодення переплітається з минувшиною, а правда з вигадками. Головний герой повісті Андрій Весняний, граючи зі своїми однокласниками в пейнтбол, знаходить у старій лісовій хатинці справжній козацький перстень та скриньку зі щоденником, датованим 1946 роком. І саме відтоді розпочинаються його захопливі пригоди, які вочевидь не залишать байдужими вибагливих юних читачів.


За словами Оксани Оснач, на написання нової книги її надихнули дивовижна природа рідного краю та його самобутня історія. «Воліється зберегти всі ці багатства для прийдешніх поколінь, зацікавити ними дітей, дати їм можливість подивитися на світ довкола по-іншому, полюбити його й щиро пишатися», – зазначила сумська письменниця.


Водночас вона зауважила, що «Держатель козацького скарбу» – це спільний результат її як авторки та Видавничого будинку «Еллада», завдяки творчій команді якого повість «засяяла» й здобула філігранне поліграфічне огранювання. Власне, незмінною помічницею й порадницею для молодої літераторки стала редакторка Діана Кіріченко.

«Пані Оксана, попри те, що ще новачок у письменстві, «підкуповує» своєю уявою та прагненням легко й цікаво повідати читачеві про важливі речі. Вона міксує достеменні факти з вигадками, містику з реальністю, уміло переплітає сюжетні лінії, що зрештою компонуються у вельми динамічну історію, яка й захоплює, і повчає», – прокоментувала Діана Кіріченко.


Художньої довершеності виданню надали малюнки юних вихованців гуртка «Розфарбуй» (очільниця – Юліана Крамаренко, м. Суми), які не лише зобразили ключових героїв повісті, а і спробували відтворити барвисті краєвиди, змальовані у творі.


Оксана Оснач дебютувала на творчій ниві у 2019 році, написавши збірку «Країна добрих казок». Як нині, так і тоді, книга вийшла друком у Видавничому будинку «Еллада». Утім, на цьому авторка не планує зупинятися. «Поволі обмірковую продовження «Держателя козацького скарбу», – зізналася вона.

Comments


Соціальні мережі
bottom of page