top of page

Для книгарень, де продаватимуться лише українські книжки, готують пільги


На підтримку української книжки підготували законопроєкт. Про це повідомив голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.


Зараз в Україні є 200 книгарень. «Це надто мало. Наші українські книговидавці могли б друкувати більше книжок. Але в такій мережі вони не можуть їх реалізовувати», – сказав депутат.


Законопроєкт передбачає часткову компенсацію оренди для книгарень, які пропонуватимуть покупцям суто українську книжку.


«У разі ухвалення законопроєкту кількість книгарень в Україні може зрости поетапно – до тисячі», – заявив нардеп.

Також законопроєкт передбачає запровадження сертифікатів, за якими громадяни зможуть отримувати книжки. За них можна буде придбати й електронні книжки. Планують субсидію для оренди книгарень. Схожа програма успішно діє в сусідній Польщі.


«Українська книжка потребує підтримки. Сподіваюся, парламент підтримає законопроєкт, який може збільшити кількість українських видань, наповнення бібліотек. Знаю, що в цьому й попередніх парламентах до питань культури часто ставилися за залишковим принципом. Треба розуміти, що підтримка української книжки – це питання оборони України. Війна, що триває зараз, це війна за ідентичність», – переконаний ще один нардеп Володимир В’ятрович.


コメント


Соціальні мережі
bottom of page