«Довженко-Центр» сформував рейтинг 100 найкращих українських фільмів
- ellada-s
- 3 июл. 2021 г.
- 1 мин. чтения

Національний центр Олександра Довженка презентував рейтинг 100 найкращих українських фільмів усіх часів. Список формувався на основі опитування 70 кінокритиків. Кожен із них склав власний перелік із 10 найкращих стрічок, а потім під час підрахунку загальних результатів враховувалася кількість згадувань фільму та його місце в особистих рейтингах кожного кінокритика.
“Це спроба сформувати канон того, чим є і чим було українське кіно протягом понад ста років свого існування. Фактично це список стрічок, рекомендованих до перегляду всім, хто цікавиться українським кінематографом”, – зазначив керівник кіноархіву “Довженко-Центру”, співкоординатор проєкту Олександр Телюк.
Перше місце посіла стрічка режисера Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”, яка була знята в 1964 році. Також у трійку найкращих увійшли “Земля” Олександра Довженка (1930 рік) та “Людина з кіноапаратом” Дзиґи Вертова (1930 рік).
Загалом перелік 10 найкращих має такий вигляд:
“Тіні забутих предків” (1964), Сергій Параджанов;
“Земля” (1930), Олександр Довженко;
“Людина з кіноапаратом” (1930), Дзиґа Вертов;
“Плем’я” (2014), Мирослав Слабошпицький;
“Камінний хрест” (1968), Леонід Осика;
“Астенічний синдром” (1989), Кіра Муратова;
“Польоти уві сні та наяву” (1982), Роман Балаян;
“Білий птах з чорною ознакою” (1970), Юрій Іллєнко;
“Довгі проводи” (1971), Кіра Муратова;
“Вавилон ХХ” (1979), Іван Миколайчук.
Найдавнішим фільмом, який увійшов у топ-100, став “Ордер на арешт” (58-ме місце) Георгія Тасіна, відзнятий у 1926 році. А найсучаснішим – “Земля блакитна ніби апельсин” (34-те місце) Ірини Цілик, презентований у 2020 році.
Джерело: «Українська літературна газета»
Comments