top of page

Документалка Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» отримала американську нагороду


Документальна стрічка Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» (The Earth Is Blue As an Orange) отримала американську премію Cinema Eye Honors 2021 у категорії Spotlight Award.


Премія заснована у США для визнання та вшанування зразкової майстерності й інновацій у документальному кіно.


Кінодебют Ірини Цілик розповідає про сім’ю, яка мешкає в «червоній зоні» Донбасу. Долаючи щоденні складнощі життя в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна самотужки виховує чотирьох дітей. Але, попри всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають фільми про себе під час війни.


Премія Cinema Eye Honors – це престижна нагорода для кінодокументалістів з усього світу, яку щороку вручаються під час церемонії у Музеї рухомого зображення в Нью-Йорку. Цього року «Земля блакитна, ніби апельсин» отримала відзнаку Spotlight Award від Cinema Eye Honors.


«Про існування цієї премії знають не так багато людей в Україні, зате у «бульбашці» документалістів добре відомо, що це важлива нагорода, – каже Ірина Цілик. – Загалом, «Земля блакитна, ніби апельсин» має щасливу долю: стрічка отримала понад 20 відзнак міжнародних кінофестивалів. Фільм мандрує світом уже більш ніж рік, і це важливо, що мовою кіно ми маємо змогу розповідати іншим людям про те, що відбувається з нами в Україні тут і зараз».


Джерело: «Читомо»

Соціальні мережі
bottom of page