top of page

Друковані ЗМІ з середини січня мають виходити державною мовою


16 січня набуває чинності норма Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відповідно до якої друковані ЗМІ мають видаватися державною мовою.


«З 16 січня 2022 року розпочинається новий етап втілення Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Зокрема, набуває чинності стаття 25, яка регламентує використання державної мови у сфері друкованих засобів масової інформації», – зауважив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.


Він пояснив, що друковані ЗМІ можуть виходити іншими, ніж державна, мовами за умови, що одночасно з відповідним накладом іноземною мовою видається тираж цього видання українською. Усі мовні версії повинні виходити друком в один день під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку, а їх випуски – мати однакову нумерацію.


Розповсюдження за передплатою друкованих засобів масової інформації, виданих іншими мовами, допускається за умови забезпечення їхніми засновниками (співзасновниками) можливості передплати в Україні такого самого видання українською.


За словами мовного омбудсмена, з нового року чимало провідних загальнополітичних, спеціалізованих та розважальних видань уже заявили про перехід на українську мову. Він висловив переконання, що української мови ставатиме дедалі більше.


Нагадаємо, що Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Його статті впроваджуються в дію поетапно. Більшість норм набула чинності 16 липня 2019 року.


14 липня 2021 року Велика палата Конституційного Суду визнала цей закон конституційним. З 16 липня набули чинності частини 2-6, 8 ст. 23, якою унормовано застосування державної мови у сфері культури.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page