top of page

Жінки-письменниці виявилися непопулярними у читачів-чоловіків


Згідно з нещодавнім дослідженням, частка чоловіків, що читають книжки, написані жінками, більш ніж удвічі менша, порівнюючи з часткою жінок, які читають книжки, написані чоловіками. Про це йдеться у книжці «Дефіцит авторитетності» британської журналістки Мері Енн Сігхарт.


Дослідження провело агентство «Nielsen Book Research», що займається маркетинговим аналізом книжкового ринку. Для вивчення обирали читачів книжок як британських авторів, так і з інших країн.


Отже, серед читачів десяти найпопулярніших у Великій Британії книжок, які написали жінки, лише 19% виявилися чоловіками. Водночас частка жінок, що читають бестселери, написані чоловіками, сягає 45%.


Співвідношення цих показників зберігається і серед лауреатів Букерівської премії: книги Маргарет Етвуд («Оповідь служниці», «Заповіти») читає 21% чоловіків, а книги Джуліана Барнса («Історія світу в десяти з половиною розділах», «Відчуття закінчення») – 39% жінок. Щодо нон-фікшну, то жінки на 65% частіше читають книжки, написані чоловіками, ніж навпаки.


Мері Енн Сігхарт вважає, що причина не в тому, що чоловікам не подобаються книжки, авторами яких є жінки. На її думку, причина у «дефіциті авторитетності», від якого страждають жінки-письменниці. Чоловіки щодо них відчувають упередження й тому рідше читають їх твори. Як аргумент вона подає статистику одного з найбільших сайтів із книжковими рекомендаціями «Goodreads»: середня оцінка, яку чоловіки виставляють ​​книжкам письменниць, дорівнює 3,9 бала з 5; водночас жінки в середньому оцінюють книжки, написані чоловіками, на 3,8 бала.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page