top of page

«Жінки Сумщини – краса України»: в управлінні культури Сумської ОДА презентували етнокалендар-2022


У межах засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини очільниця управління культури Сумської обласної державної адміністрації Олена Мельник презентувала непересічний проєкт – етнокалендар на 2022 рік, який побачив світ у Видавничому будинку «Еллада».


Героїні календаря – чарівні дівчата з різних куточків Сумщини, які постали в образах наречених та заміжніх жінок. Вони цілковито занурюють у неповторні місцеві традиції й обряди ХХ століття, демонструючи весільне та святкове жіноче вбрання тих часів.Календар «Жінки Сумщини – краса України» двомовний. Крім чудових світлин (фотохудожник проєкту – Ніна Андрієнко), тут ще й надано лаконічні історичні довідки про демонстрований красунями нашого краю одяг, головні убори, прикраси тощо.


Як зауважила Олена Мельник, етнокалендар є результатом творчої співпраці управління культури Сумської ОДА, Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, Сумського обласного краєзнавчого музею та Ямпільського краєзнавчого музею.


Директорка Видавничого будинку «Еллада» Інна Щербина, де безпосередньо створювався і друкувався цей календар, додала, що жінки Сумщини насправді виняткові. Саме вони й надихнули на цікаві дизайнерські рішення, що зрештою «вилилися» в самобутній видавничий продукт.Comments


Соціальні мережі
bottom of page