top of page

«Залізна вода»: невдовзі на книжкових полицях з’явиться роман про Лесю Українку


До 150-річчя від дня народження Лесі Українки побачить світ новий роман Мирослава Лаюка «Залізна вода», який познайомить читача з невідомими сторінками життя письменниці.


Автор пропонує зануритися у дві реальності: одна часова лінія переносить нас у початок ХХ століття, інша ж відбувається у наш час. Це не біографічний роман, як може здатися на перший погляд, хоча велику кількість нового та мало відомого про життя Лесі ви у ньому таки знайдете. Це розповідь про людські долі, пошуки себе, двері, які ми часто не помічаємо, та ту саму Лесю, яка веде за собою людей навіть через століття після своєї смерті.


Роман «Залізна вода» запрошує читача пройти услід за Лесею Українкою в найдальше карпатське село. Ця «слабосила, хора дівчина» гірські маршрути долала безстрашно, нарівні з усіма; місцеві досі переказують про це легенди.


«Так вийшло, що останні принципові рішення щодо окремих епізодів роману я ухвалював на Василія цього року – їдучи тряскою дорогою з Косова через Вижницю на «красну маланку» в село під Румунією. Річ у тім, що частина цього шляху зображена в романі «Залізна вода», тому такий випадковий символізм мене дещо спантеличив. Різними відрізками цієї дороги я мандрував тисячі разів у своєму житті. У романі відтворена подорож Лесі Українки до Карпат у 1901-у, коли вона втратила коханого й вирушила на лікування до «залізної води» у Буркут, найдальше карпатське село з унікальним джерелом», – розповідає про роботу над книгою Мирослав Лаюк.


Історія, пов’язана з головною жінкою української культури, сповнена героїв минулого та сьогодення. Театральна режисерка та молодий чоловік, який після довгої відсутності повертається у рідні краї, — як далеко вони готові зайти у пошуках унікального листа, що міг би внести ясність в один із найтаємничіших і найбільш резонансних сюжетів історії нашої літератури? Як на початку минулого століття йшли за Лесею невідома поетка, проста гуцулка, плотогон і черниця-бернардинка? Про це – у книзі «Залізна вода».


«Це мій найкоротший і найдовший роман, – продовжує Мирослав Лаюк. – Сторінок менше, ніж у попередніх, однак формально я почав над ним працювати ще пів життя тому, коли у старших класах взявся збирати свідчення й легенди про ту подорож Лесі… Я закриваю цим романом одну зі своїх одержимостей, відкриваючи вам результат багаторічних думань».


Книга з’явиться на полицях книжкових магазинів 25 лютого – саме у цей день виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки.


Джерело: «Буквоїд»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page