top of page

За премію імені В’ячеслава Чорновола поборються 15 робіт


Держкомтелерадіо оприлюднив список творів, що надійшли на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу роботу в галузі журналістики в 2021 році.


Загалом надійшло 15 творів. За премію змагатимуться журналісти, письменники, науковці. Автори у своїх роботах висвітлюють та осмислюють події далекої давнини й сучасної історії України.


Зокрема, антична доба національної історії досліджується у фільмі «Олександр Македонський: одруження на Азії» (керівник проєкту – Валерій Бебик).


Книга науковця Сергія Пєткова «Чотири столиці Давньої Русі» розповідає про середньовічні часи європейського континенту.


Історичні витоки російської агресії проти України, основні причини та наслідки чисельних війн Володимиро-Суздальського князівства – Московського князівства – Російської імперії – Російської Федерації проти України досліджує журналістка Світлана Чорна. До її книги «Українська церква і московські міфи» увійшли інтерв’ю з відомими істориками, політологами, археологами, що позиціонують Росію як державу-агресора та спонсора міжнародного тероризму.


Письменник, публіцист Михайло Скорик досліджує долі студентів факультету журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, які виступили на захист свого викладача М.М. Шестопала, звинуваченого у 1965 році в українському буржуазному націоналізмі та звільненого від викладання (книга «На пожарищі власного серця. Студентський бунт – рік 1965»).


Висунута на здобуття премії книга Алли Ковтун «Сальдо великих грошей» написана в рідкісному жанрі фінансової публіцистики. Авторка досліджує становлення фінансової й економічної незалежності України, яку забезпечують матеріальні речі: ВВП, стабільність національної валюти, промислові товари тощо. У книзі надано інтерв’ю з Віктором Ющенком, Юрієм Єхануровим, Олександром Пасхавером та іншими експертами, свідками й учасниками подій 90-х років. Вони аналізують перші роки відновлення незалежності України та відверто говорять про допущені помилки.


Журналіст, письменник, редактор газети «Часопис Донеччина» Ігор Зоц у висунутій на здобуття премії книзі «Донбасія» розповідає про видатних донеччан, які протягом десятиліть уособлювали українське коріння краю. Ця книга руйнує міфи російської пропаганди про Донбас і його мешканців.


Усі роботи, що надійшли на здобуття премії, передані на розгляд членів комітету з премії імені В. Чорновола. З повним переліком висунутих на здобуття премії робіт можна ознайомитися на сайті Держкомтелерадіо.


Нагадаємо, що премія за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується щороку, починаючи з 2014-го. Вимога – конкурсні твори мають сприяти утвердженню історичної пам’яті народу, розвивати його національну свідомість та самобутність. Відзнака вручається до дня народження В’ячеслава Чорновола – 24 грудня. Її розмір – 20 тисяч гривень.


Джерело: «Буквоїд»

Соціальні мережі
bottom of page