top of page

За романом Андрія Куркова «Сірі бджоли» знімають художній фільм


За підтримки Держкіно розпочалися зйомки кінострічки Дмитра Мойсеєва «Сірі бджоли», в основу якої покладено сюжет однойменного роману Андрія Куркова.


Фільм розповідатиме про двох «ворогів дитинства», останніх мешканців невеликого села, які лишилися жити в «сірій зоні» поблизу лінії фронту. «Мало зважаючи на воєнні події, вони намагаються створити своє мирне життя в небезпечній місцині, але все руйнується, коли в селі з’являється російський снайпер», – йдеться в описі до кінокартини.

Зйомки фільму триватимуть упродовж двох місяців у Луганській області. Головні ролі в стрічці виконують Віктор Жданов та Володимир Ямненко. Режисер та автор сценарію – Дмитро Мойсеєв, продюсерка – Іванна Дядюра. Виробництвом фільму займається «Ідас Інтернешнл Філм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.


«Мене ця історія привабила тим, що фокус уваги не на війні, а на людині, внутрішній світ персонажів більший за зовнішній. І всі хочуть миру зовні й усередині», – зазначає Дмитро Мойсеєв.


«Це людська історія, це книжка про долю людей, які жили спокійно у своєму селі, а потім до них прийшла війна. Це книжка про ті зміни, що відбуваються у психіці людини та в побуті, коли життя ламається і перестає бути таким, як раніше. Коли зникає електрика, коли більше не надходить пошта, коли ніде купити навіть хліба… І коли будь-який контакт зі сторонньою людиною є небезпечним. Людина начебто може допомогти, але може бути й так, що цей контакт призведе до трагедії. Це книжка про виживання», – розповідає Андрій Курков.«Сірі бджоли» – роман, що вийшов у 2018 році. Українською мовою його переклала Катерина Ісаєнко. Роман розповідає про життя людей під час війни на сході України. Він увійшов до короткого списку «Книги року ВВС-2018» і перекладений англійською, німецькою, французькою, данською мовами. Видання «The New York Times» рекомендувало «Сірі бджоли» до перекладу у 2022 році в США. Також за мотивами книжки в театрі на Подолі проходять однойменні вистави.


Андрій Курков – український письменник російського походження, кіносценарист, президент Українського ПЕН. Його твори перекладені понад 40 мовами світу.


Джерело: «Читомо»

コメント


Соціальні мережі
bottom of page