top of page

За рукопис Ньютона про Велику піраміду в Гізі хочуть вторгувати майже 400 тисяч доларів


Знаменитий англійський фізик Ісаак Ньютон, крім науки, цікавився ще й передбаченнями, окультизмом і алхімією. Після його смерті були виявлені численні записи, які він ретельно приховував. Один із таких знайдених текстів планують продати на аукціоні щонайменше за 375 тисяч доларів.


Цікаво, що фрагмент вдалося врятувати під час пожежі, але кут листа все-таки згорів. У тексті Ньютон розмірковує про Велику піраміду в Гізі, що, як він вважав, була побудована на основі давньоєгипетської одиниці виміру, званої королівським ліктем.


Ньютон міркував, що, визначивши значення королівського ліктя, він зможе уточнити власні теорії гравітації і забезпечити безпрецедентно точне вимірювання окружності Землі, а також відкриє інші неясні і «священні» ідеї, завдяки яким зможе передбачити, коли настане кінець світу.


«Він намагався знайти докази своєї теорії гравітації, але, крім того, вважалося, що стародавні єгиптяни володіли секретами алхімії, які з тих пір були загублені», – пояснив фахівець із рукописів Sotheby’s Габріель Хітон. Він додав, що ці замітки є частиною складної мережі взаємопов’язаних досліджень Ньютона.


Comentarios


Соціальні мережі
bottom of page