top of page

Збірка Сергія Жадана здобула поетичну премію у США


Сергій Жадан удостоєний премії імені Дерека Волкотта. Отримав він її за книжку поезії «A new orthography» («Новий правопис»). Крім українського письменника, відзнаку також здобула стала Канізія Лабрін за збірку «Дісграфк» («The Dyzgraphxst»). Переможці розділять нагороду розміром 1000 доларів США.


«Спустошливі й глибоко чарівні вірші «Нового правопису» Сергія Жадана, написані на хвилі російсько-української війни, – чергове дивовижне свідчення переможної сили ліричної уяви, особливо в часи геополітичної кризи. Від такої поезії звикли очікувати скочення до озлобленої іронії або втечі в сюрреалістичну дійсність. Та я вражений щедрістю душі цього твору та мужністю автономного голосу, який наполегливо змальовує побут життя під час війни: його видиму примхливість і затаєну радість», − прокоментував голова журі Мейджор Джексон.


Премія імені Дерека Волкотта – щорічна відзнака, якою вшановують сучасних поетів неамериканського походження за твори, опубліковані протягом останнього календарного року англійською мовою або в англійському перекладі.


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page