top of page

Кит чи лайнер: у Китаї збудували оригінальну шкільну бібліотеку


Китайське архітектурне бюро OPEN спроєктувало шкільну бібліотеку, спорудження якої завершили у 2020 році. І фасад, і планування приміщень покликані стимулювати у дітей цікавість до читання та творчості.


Проєкт розробили для приватної школи, розташованої у містечку Цзіньцяо (Jinqiao), що входить до агломерації Шанхая. У школі та дитсадку навчаються 2000 учнів віком від трьох до 18 років. Власне, OPEN належать також і проєкт усього шкільного кампусу, для якого вирішили відійти від концепції школи як масивної структури, натомість створивши низку невеликих будівель на кшталт селища. Однією з найцікавіших споруд на території є бібліотека, яка також містить театр.


Форма будівлі багатьом нагадує кита або океанський лайнер, і це невипадково, адже архітектори вдалися до метафори: учні пливуть в океані знання.


Може здатися, що вікна-ілюмінатори дають замало світла у приміщення, та це не так. Приміщення театру зі сценою потребує найменше природного світла та найбільше звукоізоляції, тож воно розташоване на нижньому рівні будівлі.

Бібліотечні приміщення розмістили на верхніх рівнях. Зони бібліотеки здіймаються спіраллю навколо центральної зали із книгами, яка освітлюється ілюмінаторами з даху.


Архітектори вирішили забезпечити комфортні простори як для більш екстравертних дітей, так і для інтровертів. Тут можна відшукати і усамітнений куточок, і місце для спілкування.


На даху облаштували простір на відкритому повітрі. Також у будівлі є приміщення для кав’ярні.


Джерело: «Хмарочос»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page