top of page

Книгою року ВВС-2021 став роман Артема Чеха «Хто ти такий?»


Оголошено переможців премії «Книга року BBC-2021», яку BBC News Україна проводить у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).


Зокрема, книгою року BBC названо роман «Хто ти такий?» Артема Чеха. Премію в номінації «Книга року ВВС – Есеїстика» здобула збірка есеїв Андрія Содомори «Про що писати…», а в категорії «Дитяча книга року BBC-2021» перемогла книга Петра Яценка «Союз Радянських речей». Переможцю в кожній номінації передбачена винагорода 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.


Водночас у конкурсі читацьких рецензій «Читач року» тріумфувала Людмила Даниленко за рецензію на збірку оповідань Сергія Осоки «Три лини для Марії», що увійшла до короткого списку «Книги року BBC-2021». У подарунок Людмила отримала електронну книжку Kindle.


Редакторка BBC News Україна та член журі Марта Шокало сказала: «Цьогорічних переможців об’єднує те, що всі вони звертаються до минулого, щоби краще зрозуміти теперішнє й пояснити, чому ми є тими, ким ми є. Артем Чех, який назвою своєї книжки обрав одвічне й головне питання "Хто ти такий?", літературно сильно та по-людськи щиро спробував на нього відповісти для себе і для кожного з нас. Книга Андрія Содомори нагадує нам теж про найважливіше – цінність нинішнього моменту життя, який автор майстерно матеріалізує у слова».


Радниця ЄБРР із питань культури та член журі премії Світлана Пиркало додала: «Минуле надихає й переможця категорії «Дитяча книга року», захопливий екскурс Петра Яценка в радянське минуле, таке недавнє і водночас віддалене вже не одним поколінням. Нинішні діти дізнаються не лише про індоктринацію та дефіцит продуктів, а й про старі іграшки, школу та те, як спілкуватися з друзями без смартфона».


Comments


Соціальні мережі
bottom of page