top of page

Костенко, Дімаров, Кузнєцова: які видання варто очікувати цьогоріч на українському книжковому ринку


Новинки, переклади й перевидання без радянської цензури… Пропонуємо нашим читачам найцікавіші анонси книжок, які планують надрукувати в новому році. Автобіографія Барака Обами, нова книга Саллі Руні та голлівудська історія Квентіна Тарантіно – 2022-й обіцяє літературу на будь-який смак.


Анатолій Дімаров «Містечкові історії»


Після успішних нецензурованих перевидань роману й повісті Анатолія Дімарова цьогоріч можемо чекати на його «Містечкові історії». Це серія невеличких повістей, у яких автор висуває низку морально-етичних проблем життя українців за радянських часів.


«Жива мова, цікаві герої та сюжет занурюють у світ українського села, починаєш розуміти людей довкола. Автор не робить своїх героїв ідеальними – вони такі, якими є звичайні люди зі своїми вподобаннями й недоліками.


Героям повістей притаманні висока громадська активність, готовність прийти на допомогу, вміння обстоювати свої життєві переконання. Такі герої, як Панас Юхимович, Загурко, Кобзик – люди безпринципні й нестійкі. Пішовши на компроміс із власною совістю, вони самоізолювалися, збайдужіли до всього, крім свого добробуту», – ідеться в описі до книги.


Євгенія Кузнєцова «Ми не такі»


Дебютна книжка Євгенії Кузнєцової «Спитайте Мієчку» підкорила тисячі сердець і є ледь не в кожному «читацькому підсумку» попереднього року. На щастя, шанувальникам не доведеться довго чекати на нову книжку авторки, адже її новий роман уже в процесі написання.


У новому творі компанія молодих людей купує будинок для відпочинку в колективну власність і все йде за планом, доки до них не приїздить несподіваний гість та не «виймає назовні» давно сховане під килимки: вразливість самовпевнених, непройдені травми минулого і конфлікт поколінь.


Саллі Руні «Де ж ти дівся, світе мій прекрасний?»

Нова книга Саллі Руні, авторки творів «Нормальні люди» і «Розмови з друзями», описує історію двох подруг: Еліс і Ейлін, які «обмінюються електронними листами про мистецтво, дружбу, навколишній світ і складні любовні стосунки, що розгортаються у їхньому житті». Письменниця Еліс зустрічає Фелікса і просить його переїхати з нею до Рима. Ейлін після невдалих стосунків у Дубліні починає фліртувати з другом дитинства Саймоном.


Експерти назвали цей роман «книгою про дружбу і секс, мистецтво і віру, владу і любов; книгою, що занурює у внутрішнє життя персонажів із блискучим розумом і хворим серцем; книгою, яка сяє розумом, співчуттям і красою».


Чотири книги Ліни Костенко


У 2022 році готуються до друку аж чотири книги Ліни Костенко. Це амбітна мета, якщо врахувати, що з 1994 року донині, не враховуючи перевидань, було видано так само чотири книги поетеси («Улюблені вірші», 1994–2008; «Записки українського самашедшого», 2010; «Триста поезій», 2012; «Маруся Чурай», 2018).


Книжки, які очікуємо цього року, — «Нові поезії», «Нова проза» та вибрані вірші в двох томах.


«Нова проза» – це художній твір, в якому відображено еволюцію і деградацію Російської імперії через призму українських доль. «Вибране» буде складатися з опублікованих, нових, заборонених радянською цензурою віршів, історичних романів, а також авторських коментарів.


Квентін Тарантіно «Одного разу в Голівуді»


Також у березні очікується роман Квентіна Тарантіно «Одного разу в Голівуді». Знаний сценарист і режисер написав книгу за своїм однойменним фільмом.


Дія роману відбувається у Голлівуді в 1960-і роки. Тарантіно розповідає більше про минуле головних героїв фільму – актора Ріка Далтона, який вирішує, що йому робити зі своєю кінокар’єрою, та його друга-каскадера Кліффа Бута; книга суттєво відрізняється від фільму за змістом.


«Одного разу в Голівуді» вийшла друком у Нью-Йорку в червні 2021 року. І хоча критики зустріли літературну роботу Тарантіно прохолодно (у «The New York Times» зазначали, що «Тарантіно не прагне вразити складністю речень», а в «Evening Standard» писали, що Тарантіно «пише свій власний фанфік»), це не завадило книзі одразу після публікації стати найбільш продаваним виданням на «Amazon» і за підсумками першого тижня продажів посісти перше місце в списку бестселерів художньої літератури «The New York Times».


Барак Обама «Земля обітована»

У своїх мемуарах експрезидент США Барак Обама розповідає не лише історію свого шляху до президентського крісла. Автор приводить читачів до Овального кабінету та Ситуаційної кімнати Білого дому, до Москви, Каїра та Пекіна. У книзі детально описані його думки й переживання, коли він бореться з глобальною фінансовою кризою, долає, здавалося б, нездоланні перешкоди для забезпечення ухвалення Закону про доступне лікування і дозволяє операцію «Спис Нептуна», яка призводить до смерті Усами бен Ладена.


«Кухня американської політики, без прикрас. Розуміння "закулісся" багатьох міжнародних подій і процесів, що відбувалися за президентства Обами», – так зауважується в описі до книги.


«Земля обітована» стала світовим бестселером – понад 3 млн примірників книги продано й перекладено більш як 20 мовами. Також видання тримається у топовій двадцятці «Amazon».


Вільям Зінсер «Як писати добре»

«Книжка для всіх, хто хоче навчитися писати цікаві та переконливі тексти, спілкуючись по роботі, у листуванні з друзями або у соціальних мережах», – так говорять про видавничу новинку фахівці, вихід у світ якої українською мовою планується цьогоріч.


Вільям Зінсер – письменник, журналіст. Писав для «New York Herald Tribune», викладав у Єлі, Вищій школі журналістики Колумбійського університету, а також читав курс із написання мемуарів у приватному університеті «New School» у Нью-Йорку. Він обіцяє відповісти на питання, з чого почати свій текст, як боротися із словесним мотлохом та як випрацювати власний стиль.


У світі було продано понад мільйон екземплярів цієї книги.


Джерело: «Suspilne.media»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page