top of page

«Країна жіночого роду»: на полицях книгарень з’явиться видання про відомих жінок ХХ століття


26 історій про відомих українських жінок ХХ століття зібрав у книжці «Країна жіночого роду» історик, журналіст, головний редактор інтернет-видання «Історична правда» Вахтанг Кіпіані. Друковане видання побачило світ 2 серпня.


«Видатні українки XX століття часто лишаються непомітними. Про долю деяких жінок із цієї книжки хтось, можливо, почує вперше, однак їхню роль в українській історії не варто применшувати. Це лікарки, учительки, учасниці національно-визвольного руху, політув’язнені, журналістки, культурні діячки… Без них – сильних, активних, відданих – сторінки нашого роду були б зовсім інакшими», – зазначається в описі до книжки.


Упорядник видання Вахтанг Кіпіані підкреслює цю думку: «Філософія книжки в тому, що жінка – вагомий суб’єкт української політики, дипломатії, військової справи. Життя України в ХХ столітті не може бути проговорене й зрозуміле суспільству, якщо ми виведемо жінок за дужки».


Кожна із 26 статей має свого автора. Долучилося до написання книжки 13 чоловіків та 13 жінок.


«Видання незаплановано вийшло з дотриманням гендерної рівності», – зазначає історик.


Вахтанг Кіпіані має і власну статтю, присвячену долі відомої українки Лесі Гонгадзе (Корчак), мами журналіста Георгія Гонгадзе. Решта статей написані істориками, політиками, людьми різного фаху, які були і є авторами видання «Історична правда».


«У такий спосіб ми зібрали таку бойову одиницю, яка цікаво й полемічно розповіла те, що нам видається важливим», – зазначає упорядник.


Книжка вміщує в собі архівні документи, інтерв’ю, спогади.


За словами Кіпіані, ця книжка – не суперідея, просто такої книжки немає на ринку. До того ж для читача краще взяти в руки паперове видання, ніж мати 26 закладок на комп’ютері, до яких мало хто повернеться.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page