top of page

Літературну головоломку вдалося розв’язали втретє за 100 років


Головоломку «Щелепа Каїна» вигадав перекладач Едвард Поуїс Мазерс, відомий під псевдонімом Торквемада, в 1934 році. Вирішити її досі змогли тільки двоє, але обидва рішення були загублені. Тепер правильно скласти пазл змогла третя людина у світі.


Головоломка – це книга, що налічує 100 сторінок, розташованих у випадковому порядку. Читачеві пропонується розташувати сторінки правильно, щоб розкрити злочин, про який йдеться у творі.


Учені підрахували, що всього існує 32 мільйони різних комбінацій сторінок детективного роману. З моменту публікації головоломки розв’язати її змогли лише двоє людей у ​​1930-х роках – містер Сідні-Тернер і містер Кеннеді. Тоді вони виграли всього 25 фунтів стерлінгів. Але саме рішення головоломки відтоді вважалося загубленим.


Три роки тому книга потрапила у власність Фонду Лоуренса Стерна, і одне з англійських видавництв вирішило перевидати головоломку. До запуску приурочили конкурс із призом у розмірі 1000 фунтів стерлінгів (37 тисяч гривень) тому, хто зможе протягом року надіслати правильне рішення загадки. У результаті свої заявки направили 12 учасників, з яких тільки один зміг дати правильну відповідь.


Ним виявився письменник-комік Джон Фіннмор. За його словами, ця головоломка була найскладнішою з усіх, що йому доводилося вирішувати. На її розв’язання у письменника пішло чотири місяці. Він час від часу звертався до розкладених на ліжку листів, вивчав історію в’язниці Шрусбері, в якій відбувалася дія твору, і переставляв листи в різному порядку.


Рішення головоломки нині тримається «в найсуворішому секреті», щоб людям, які наважаться розташувати 100 сторінок правильно, було цікаво. Представники Фонду Лоуренса Стерна повідомили, що всі рішення можна відправляти їм для підтвердження достовірності.


Соціальні мережі
bottom of page