top of page

Літературну премію імені Джозефа Конрада-Коженьовського здобула Вікторія Амеліна


Цьогорічною лауреаткою премії імені Джозефа Конрада обрано письменницю Вікторію Амеліну. Вона отримає 3000 євро від засновника відзнаки – Польського інституту в Києві, а також піврічну стипендію «Gaude Polonia» від партнера нагороди – Національного центру культури.


Під час своєї промови переможниця повідомила, що як учасниця програми #SolidarityWords частину грошової винагороди надасть сім’ям українських політв’язнів, зокрема родині Османа Аріфмеметова.


У 2014 році Вікторія Амеліна дебютувала в літературі з романом «Синдром листопаду, або Homo Compatiens». Твір увійшов у десятку рейтингу «ЛітАкцент–2014». Тоді ж авторка опинилася серед лауреатів національної премії «Коронація слова» за лірику.


У 2017 році вийшов її роман «Дім для Дома», що увійшов до коротких списків нагород «ЛітАкцент року» та премії міста літератури ЮНЕСКО, літературної відзнаки Європейського Союзу. Цього року вийшла її книжка для дітей «Е-е-есторії екскаватора Еки». Також Вікторія Амеліна є співзасновницею Нью-йоркського літературного фестивалю.


Джерело: «Читомо»

댓글


Соціальні мережі
bottom of page