top of page

Міністерство культури оголосило конкурси на премії імені Шолом-Алейхема, Гончара та Гоголя


Міністерство культури та інформаційної політики України оголоcило конкурси на здобуття літературних премій імені Шолом-Алейхема, Олеся Гончара та Миколи Гоголя.


«Премія імені Шолом-Алейхема присуджується щорічно в березні до дня народження Шолом-Алейхема на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України, за кращі літературно-мистецькі твори, що популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів та сприяють поширенню позитивного іміджу України у світі», – ідеться в повідомленні пресслужби МКІП.


Як зазначається, результати премії імені Олеся Гончара щорічно оголошуються до дня народження Олеся Гончара (3 квітня) за кращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України.


Премія імені Миколи Гоголя присуджується щорічно до дня народження Миколи Гоголя – 1 квітня – прозаїкам, драматургам та сценаристам, що наслідують традиції творчості Гоголя, збагачені концептами історичної романістики, містицизму та сатири, та утверджують національну самоідентифікацію.


«На здобуття премій висуваються нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше, ніж за місяць до їхнього висунення, на здобуття премій Шолом-Алейхема і М.В. Гоголя, та протягом останніх п’яти років, але не пізніше, ніж за пів року до їхнього висунення, на здобуття премії Олеся Гончара», – інформують у МКІП.


Грошова винагорода до кожної з премій виплачується у розмірі 20 тис. гривень.


Детальна інформація щодо умов конкурсу тут.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page