top of page

Названо володаря Букерівської премії-2021


Лауреатом цьогорічної Букерівської премії став письменник із Південноафриканської Республіки Деймон Галгут. За роман «The promise» він отримав статуетку і 50 тисяч фунтів стерлінгів.


У книжці йдеться про родину Свартів. Молоде покоління ненавидить усе, за що стоїть сім’я, не в останню чергу через недотриману обіцянку чорношкірій жінці, яка працювала на них усе своє життя. Саломеї пообіцяли власний дім, землю, але слово не було дотримане.


Деймон Галгут (1963) − південноафриканський письменник і драматург, який написав свій перший роман у 17 років, його твори входили у короткі списки Букерівської премії у 2003 і 2010 роках. «The promise» («Обіцянка») − його дев’ятий роман. За його книжкою «Кар’єр» знято два фільми. Автор виріс у Преторії, де відбуваються події роману «Обіцянка», живе в Кейптауні. Зараз працює над збіркою оповідань.


Букерівська премія (The Man Booker Prize) − одна з найпрестижніших літературних відзнак світу. Перше вручення відбулося 1969 року. На Букерівську премію можуть претендувати твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Великій Британії чи Ірландії.


Як відомо, у довгий список цьогорічних номінантів увійшли 13 книжок, у короткий − 6.


Торік лауреатом Букерівської премії став шотландсько-американський письменник Дуґлас Стюарт.


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page