top of page

Названо номінантів Міжнародної премії імені Івана Франка 2021 року


Завершила роботу експертна рада Міжнародної премії імені Івана Франка, надіславши до оргкомітету висновки 43 вчених із дев’яти країн світу: Австрії, Італії, Польщі, Словаччини, США, України, ФРН, Хорватії і Чехії.


Члени експертної ради оцінювали наукові роботи за трьома критеріями: наявність інноваційних та оригінальних підходів у дослідженні; концептуальність, системність та критичність дослідження; міжнародний контекст і рівень наукового дослідження.


За результатами оцінювання найвищі бали отримали три праці, які номіновані на здобуття відзнаки у 2021 році:

  • «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі». Колективна монографія за ред. Альфредаса Бумблаускаса, Сальвіюса Кулявічюса (Литва) та Ігоря Скочиляса (Україна). Подання Українського католицького університету (м. Львів, Україна).

  • «Українки в ГУЛАГу: Вижити значить перемогти». Авторка ОКСАНА КІСЬ (Україна). Подання Українського наукового інституту Гарвардського університету (Кембридж, США).

  • «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)». Автор ЛЕОНІД ТИМОШЕНКО (Україна). Подання Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (Дрогобич, Україна).

Праці номінантів охоплюють наукові дисципліни: історію, культурологію, релігієзнавство, сакральну архітектуру, антропологію, літературознавство, книгознавство та славістику.


Нагадаємо, що у цьому році на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка подано 26 наукових робіт. Ім’я лауреата буде оголошено під час урочистої церемонії нагородження, яка відбудеться на батьківщині Франка, у Дрогобичі, 27 серпня – у 165-ту річницю від дня його народження.


Міжнародну премію імені Івана Франка присуджують щорічно з 2016 року. Лауреати отримують грошову винагороду та золотий знак.


Джерело: «Буквоїд»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page