Названо номінантів Міжнародної премії імені Івана Франка 2021 року


Завершила роботу експертна рада Міжнародної премії імені Івана Франка, надіславши до оргкомітету висновки 43 вчених із дев’яти країн світу: Австрії, Італії, Польщі, Словаччини, США, України, ФРН, Хорватії і Чехії.


Члени експертної ради оцінювали наукові роботи за трьома критеріями: наявність інноваційних та оригінальних підходів у дослідженні; концептуальність, системність та критичність дослідження; міжнародний контекст і рівень наукового дослідження.


За результатами оцінювання найвищі бали отримали три праці, які номіновані на здобуття відзнаки у 2021 році:

  • «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі». Колективна монографія за ред. Альфредаса Бумблаускаса, Сальвіюса Кулявічюса (Литва) та Ігоря Скочиляса (Україна). Подання Українського католицького університету (м. Львів, Україна).

  • «Українки в ГУЛАГу: Вижити значить перемогти». Авторка ОКСАНА КІСЬ (Україна). Подання Українського наукового інституту Гарвардського університету (Кембридж, США).

  • «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)». Автор ЛЕОНІД ТИМОШЕНКО (Україна). Подання Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (Дрогобич, Україна).

Праці номінантів охоплюють наукові дисципліни: історію, культурологію, релігієзнавство, сакральну архітектуру, антропологію, літературознавство, книгознавство та славістику.


Нагадаємо, що у цьому році на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка подано 26 наукових робіт. Ім’я лауреата буде оголошено під час урочистої церемонії нагородження, яка відбудеться на батьківщині Франка, у Дрогобичі, 27 серпня – у 165-ту річницю від дня його народження.


Міжнародну премію імені Івана Франка присуджують щорічно з 2016 року. Лауреати отримують грошову винагороду та золотий знак.


Джерело: «Буквоїд»

Соціальні мережі