top of page

Названі лауреати премії імені Максима Рильського за 2020 рік


Комітет із присудження премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського визначив лауреатів за 2020 рік.


Власне, у номінації «За переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів» серед 18 книг, представлених 13 перекладачами, перемогу здобув Тарас Лучук та його переклад із давньогрецької мови українською книги «Перші поетеси: Кодекс давньогрецької жіночої поезії».


У номінації «За переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу» одностайно названо переможцем Валерія Кіора, який переклав з української мови на грецьку (урумську) «Кобзар» Тараса Шевченка. Усього у цій номінації за премію змагалося три роботи.


Члени комітету відзначили великий професійний рівень представлених робіт. Серед претендентів на премію увагу привернули, зокрема, дві перекладацькі роботи з англійської мови Олени О’Лір – «Таємна троянда» Вільяма Батлера Єйтса та «Ностромо: Приморське сказання» Джозефа Конрада. Але голоси поділилися на дві книги, тому в результаті жодна не набрала більшості.


Премія імені М. Рильського була заснована 1972 року і відновлена 2013-го. Вона присуджується щороку на конкурсних засадах письменникам і поетам за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів або за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу.


З 2020 рік премія вперше присуджується у двох номінаціях. Розмір грошової винагороди становить 20 тисяч гривень для кожної категорії.


Джерело: «Буквоїд»

टिप्पणियां


Соціальні мережі
bottom of page