top of page

Наступного року планують розпочати зйомки фільму за ідеями Миколайчука


Зйомки стрічки, яку за життя не встиг зрежисувати Іван Миколайчук, можуть початися вже наступного року – наразі готовий сценарій, команда підшукує режисера.


Про це розповів Сергій Тримбач – український кінокритик і чинний голова Національної спілки кінематографістів України, а також друг Миколайчука.


За його словами, сценарію фільму «Тисяча снопів вітру» не залишилося, проте Миколайчук про нього дуже багато розповідав. Тому його оператор Юрій Гармаш, який знімав обидва режисерські фільми кіномитця «Вавилон ХХ» і «Така пізня, така тепла осінь», ці історії запам’ятав і виклав на папері.


«Я долучився як редактор. Запросили ще відомого драматурга і сценариста Павла Ар’є. Вони написали дуже непоганий сценарій. Це Миколайчук. Тому я думаю, я сподіваюся, що не пізніше наступного року почнуться зйомки. Проблема з режисером зараз. Щоб оцей світ миколайчуковий утілити на екрані, треба бути трохи Миколайчуком. Я маю на увазі світоглядно. Так відчувати світ, як Миколайчук», – зазначив Тримбач.


Про сам фільм Сергій Тримбач розказав таке: «Він (Іван Миколайчук – авт.), народився в Чорториї на Буковині. Там буквально за 3–4 кілометри є село Башківці. Там із давніх-давен 13 січня відзначають Меланку. Свято переберії. Переберія – це перевдягання, карнавал, ярмарок. Іван виріс у такому середовищі народного театру. Щось гоголівське було в Миколайчукові. Його омріяний проєкт «Тисяча снопів вітру» весь був вибудуваний на цій міфології народного життя».


Презентація проєкту «Тисяча снопів вітру» відбулася у 2019 році, його продюсерка – Ольга Сергієнко. Проєкт підтримав Український культурний фонд.


Джерело: «НСПУ»

Comentarios


Соціальні мережі
bottom of page