top of page

Наче списана з життя: добірка непересічних книжок, що базуються на реальних історіях


Іноді найцікавіші сюжети вигадує саме життя, а письменнику лише залишається записати на папір драми, трагедії, смішні колізії та історії успіху. Хоча ніхто й не забороняє додати фантазію і внести правки у книжки, засновані на реальних подіях. Якщо ви прихильник саме таких творів, то гайда знайомитися зі списком «правдивих» книжок. Може, якась із них вас заінтригує?


«Вуличний кіт на ім’я Боб» Джеймса Бовена


Ця книжка не претендує на лаври гостросюжетного роману, що триматиме в напрузі від сторінки до сторінки, але читатимете ви його точно з насолодою. Щира й щемлива історія про тих, кого прийнято називати невдахами: колишнього наркомана та бездомного кота.

Джеймс Бовен, автор книги, розповідає без прикрас власну історію: про підліткові проблеми та помилки, їхні наслідки та тодішні переживання. Джеймс десять років жив із героїновою залежністю, а у той момент, коли вже здавалося неможливим повернутися до нормального життя, з’являється Боб – звичайний безпритульний кіт, якого головний герой рятує фізично, а той Джеймса – душевно.


«Американська трагедія» Теодора Драйзера


Вічна класика американської літератури, сюжет якої списаний із кримінальної хроніки: у 1906 році Честер Джилет вбив свою наречену Грейс Браун. Після виходу роман мав великий успіх у читачів, адже тут багато душевних переживань головних героїв.

Під однією обкладинкою зібрані детектив, драма і трилер, щедро приправлені тогочасною американською культурою: межа між бідними та багатими, наче прірва, яку подолати неможливо, тож ти мусиш залишатися на своєму боці. Але ж та «американська мрія» вабить мільйони людей і досі.


«Холодний яр» Юрія Горліса-Горського


Книга спогадів написана у формі роману. Якщо вам цікава історія становлення української незалежності початку ХХ століття, описана безпосереднім її учасником, тоді ви знайшли те, що треба.

Гасло «Слава Україні!» навіть за 100 років страшить ворогів так само, як і в часи Холодноярської республіки, де воно й зародилося.


«Сам в океані» Слави Курилова


Якби всі документальні книги писали так, як «Сам в океані», то поціновувачів такої літератури було б у рази більше.

Океанолог Слава Курилов написав про свою мрію та досягнення у формі цікавого пригодницького роману: про неймовірну втечу з Радянського Союзу в 1974 році, про те, як пливти понад три доби до Філіппін, здолавши майже 100 кілометрів. За цю втечу він отримає заочний вирок – 10 років позбавлення волі. І головне – про те, як сила простої мрії нищить страх, сумніви, кордони і стихії.


«Точка неповернення» Дмитра Вербича


Сучасна історія України. Читайте, лише якщо готові сприймати інформацію про російсько-українську війну з перших вуст. Бо вона не завжди зручна та красива, і не дуже схожа на видовищний бойовик: тут ворог має різні обличчя, а той, кого героїзують, – втомлюється і злиться, сумнівається й ухвалює рішення, до яких не завжди готовий. Але це реальність, у якій наша країна живе із 2014 року.


«Список Шиндлера» Томаса Кініллі


Сюжет цієї книжки знайомий багатьом – польський бізнесмен Оскар Шиндлер рятує приречених на смерть в’язнів краківського гетто. На його рахунку 1300 врятованих життів.

А от післясмак книжка залишає унікальний: тут немає яскравих художніх описів, картини того, що відбувається, доведеться малювати власними силами і уявою – автор цього не робить за вас. Але простим та сухим, здавалось би, текстом, показує силу добра та людяності.


«Мисливець за розумом» Джона Дугласа й Марка Олкшейкера


Автори книжки – професійний профайлер та агент ФБР розповіли про свою роботу, додали трохи неповторного гумору та байок із власного життя. У підсумку – вельми непересічна книга. Детектив без вигадок та фантазій і водночас із реальними злочинами, моторошними серійними вбивствами й жахами, від яких холоне кров.

Ця книга стала основою для багатьох детективних серіалів, як-от: «Мислити як злочинець», «Мовчання ягнят». Автори впевнені, що складання профайлів перебуває на межі між мистецтвом та наукою.


Джерело: «Yakaboo»


Comentarios


Соціальні мережі
bottom of page