top of page

На «Книжковому Арсеналі» покажуть документальний кінопроєкт «Ульяненко: без цензури»


Стрічку «Ульяненко: без цензури» про першого забороненого письменника незалежної України покажуть на «Книжковому Арсеналі». Прем’єра та обговорення відбудеться в межах літературної програми 24 червня о 18:00.


Документальний фільм розповідає про лауреата Малої Шевченківської премії Олеся Ульяненка. Це дослідження життя і творчості унікальної постаті в сучасній українській культурі, родоначальника соціального українського нуару та першого забороненого письменника у часи незалежної України.


Стрічка спирається на документальні матеріали, що стосуються безпосередньо життя Олеся Ульяненка, а також кіно- та фотоархівів, на яких зафіксовано соціальні й культурні події, що вплинули на творчий шлях письменника і становлення новітньої України.


Кінопроєкт став одним із переможців Х конкурсного відбору Держкіно. Режисерка стрічки – Юлія Шашкова. Автор сценарію – Мирослав Слабошпицький. У зйомках картини взяли участь відомі діячі української культури, політики та родичі Ульяненка: Сергій Жадан, Михайло Бриних, Михайло Слабошпицький, Мирослав Слабошпицький, Володимир Тихий, Григорій Гусейнов, Андрій Кокотюха, Ірина Ваннікова, Євгенія Чуприна, Вікторія Стах, Олександр Красовицький, Юка Гаврилова, Сергій Проскурня, Анатолій Сухий, В’ячеслав Кириленко, Микола Княжицький, Дмитро Корчинський, Валентина Лісовська, Дмитро Лісовський, Павло Вольвач, Лариса Денисенко, Ірен Роздобудько, Світлана Поваляєва, Андрій Курков та Олег Веремієнко.


Принагідно додамо, що Олесь Ульяненко (1962–2010) народився в місті Хорол. Писати почав ще дитиною, але вперше був надрукований лише в 90-х. У 35 років отримав Малу Шевченківську премію за роман «Сталінка» (1997). Він є автором понад двадцяти романів, які, за його словами, базувалися на реаліях сьогодення. Його твори входять у програму навчальних закладів України.


У 2009 році Нацкомморалі визнала роман Олеся Ульяненка «Жінка його мрії» порнографічним – книгу вилучили з обігу. Рішення викликало незадоволення громадськості, а покликана комісія з відомих літературознавців не знайшла в романі ознак порнографії. Щоб повернути книгу на полиці, письменник оскаржував цей висновок у суді.

Соціальні мережі
bottom of page