Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич пише книгу про масові протести в Білорусі


Білоруська письменниця Світлана Алексієвич працює над новою книгою, яка буде присвячена масовим протестам проти режиму Олександра Лукашенка, що розпочалися в серпні 2020 року.

«Багато людей телефонують мені, надсилають свої спогади. І у всіх почуття потрясіння й розгубленості. Ми хочемо побудувати незалежну, благополучну країну. Але як? Ми живемо між двох загроз: Лукашенка і Росії», – сказала Алексієвич.


При цьому авторка сподівається, що білоруський правитель піде раніше, ніж вона встигне написати книгу. «Лукашенко піде до того, як я її закінчу. Я пишу дуже повільно», – зазначила письменниця.


На питання про підйом громадянського суспільства в Білорусі, Світлана Алексієвич висловила впевненість, що він не закінчився. «Звісно, ні. Але як я можу вимагати від людей виходити на вулиці, якщо я сама поїхала?» – бідкається авторка, яка з вересня 2020 року на запрошення Німецької служби академічних обмінів DAAD проживає в Берліні. В інтерв’ю Süddeutsche Zeitung вона знову закликала до більш консолідованої міжнародної підтримки білоруського протестного руху.


Говорячи про життя в Німеччині, письменниця зауважила, що почуває себе в безпеці. «Німці дуже мало знають про нас. Я багато думала, чому це так. Може, вони розглядають нас як частину Росії. Ми така маленька країна, точка на околиці величезних імперій», – сказала Алексієвич.


Джерело: «Українська літературна газета»

Нещодавні публікації
Соціальні мережі

2015 - 2019 © "Видавничий будинок "Еллада" 
Права захищені. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання)

на ellada-sumy.com  

 

м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва (Кірова), 25/1 (1 поверх, офіс 1)
тел.: (0542) 78-18-25, 78-18-24

моб. (095) 313-10-35,

(096) 250-82-70

e-mail: ellada-s@ukr.net

  • Wix Facebook page

«Видавничий будинок «Еллада» пропонує повний цикл послуг у галузі книговидавництва та поліграфії в місті Суми.