top of page

Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич пише книгу про масові протести в Білорусі


Білоруська письменниця Світлана Алексієвич працює над новою книгою, яка буде присвячена масовим протестам проти режиму Олександра Лукашенка, що розпочалися в серпні 2020 року.

«Багато людей телефонують мені, надсилають свої спогади. І у всіх почуття потрясіння й розгубленості. Ми хочемо побудувати незалежну, благополучну країну. Але як? Ми живемо між двох загроз: Лукашенка і Росії», – сказала Алексієвич.


При цьому авторка сподівається, що білоруський правитель піде раніше, ніж вона встигне написати книгу. «Лукашенко піде до того, як я її закінчу. Я пишу дуже повільно», – зазначила письменниця.


На питання про підйом громадянського суспільства в Білорусі, Світлана Алексієвич висловила впевненість, що він не закінчився. «Звісно, ні. Але як я можу вимагати від людей виходити на вулиці, якщо я сама поїхала?» – бідкається авторка, яка з вересня 2020 року на запрошення Німецької служби академічних обмінів DAAD проживає в Берліні. В інтерв’ю Süddeutsche Zeitung вона знову закликала до більш консолідованої міжнародної підтримки білоруського протестного руху.


Говорячи про життя в Німеччині, письменниця зауважила, що почуває себе в безпеці. «Німці дуже мало знають про нас. Я багато думала, чому це так. Може, вони розглядають нас як частину Росії. Ми така маленька країна, точка на околиці величезних імперій», – сказала Алексієвич.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page