top of page

Новий погляд на Лесю Українку: Мирослав Лаюк презентував роман «Залізна вода»


Письменник Мирослав Лаюк презентував свій третій роман «Залізна вода», що знайомить читача з невідомими сторінками життя Лесі Українки. За його словами, задум написати про Лесю так, як не пишуть у підручниках, виник ще 15 років тому.


За основу книги Лаюк взяв кілька місяців із життя Лесі Українки, які вона в 1901 році провела в Карпатах. Адже Мирослав сам народився в цьому регіоні, а дитячі й юнацькі роки провів у селі Смодна, через яке проїжджала поетеса.


«З самого дитинства я нашептаний про те, як Леся Українка їхала через село. У липні 1901 вона зупинялася в будинку піаністки Ольги Окуневської. З історії цієї піаністки й розпочинається моя книга», – розповів автор.


Структура роману досить складна, він має декілька паралельних сюжетних ліній. У творі є сучасний герой, який через багато років повертається у рідні краї в Карпати і їде тим самим шляхом, яким поетеса їхала у 1901 році. Це дорога у далеке карпатське село Буркут, де в той час був відомий курорт «Залізна вода».


Паралельною сюжетною лінією розгортається історія подорожі самої Лесі Українки, яка їде цією дорогою. А за нею йдуть різні персонажі, які витворюють власний образ Лесі: невідома поетеса, проста гуцулка, плотогон і черниця-бернардинка.


«Я дуже детально вивчив цю дорогу за листами Лесі Українки, за текстами, за спогадами з дому Окуневської. У моєму телефоні є ціла купа різних матеріалів на цю тему», – зазначив письменник.


Джерело: «Yakaboo»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page