top of page

Нову трилогію про Джеймса Бонда написала жінка, книжка з’явиться у продажу восени 2022 року


Нову трилогію про Джеймса Бонда вперше написала жінка-письменниця. Нею стала Кім Шервуд. Кодова назва роману «Double O», її головними героями будуть «М» та міс Маніпенні, а не агент 007.


Ні офіційна назва, ні обкладинка книжки наразі не відомі, проте видавець приймає замовлення на роман. Вихід трилогії заплановано на 1 вересня 2022 року.


За сюжетом першої книги, Джеймс Бонд зник – він або у полоні, або загинув. Ровесників-сучасників Бонда теж уже немає, тому управління вербує нове покоління агентів Double O. У цей час «М» та міс Маніпенні намагаються розшукати Бонда та викрити «крота» в МІ-6.


Письменниця Шервуд зазначила, що для неї велика честь написати роман про всесвіт Бондіани, і вона рада, що сім’я Флемінгів дала їй цю нагоду. Її кандидатуру як авторки пригод про Джеймса Бонда погодили видавничий гігант «HarperCollins» та фонд «Ian Fleming Publications», якому належать літературні права на Бондіану.


Всесвіт романів про британського розвідника створив Ян Флемінг – письменник, журналіст та колишній офіцер військово-морської розвідки Великої Британії. Окрім Флемінга, книги про Бонда офіційно писали ще шість авторів, усі чоловіки. З приходом у родину авторів Бондіани жінки багато чого зміниться. Письменниця сказала, що романи отримають феміністський погляд і нових героїв, з якими читач зможе ідентифікувати себе.


«Як молода письменниця, я хочу додати феміністський погляд у канон. Я хочу віддати шану тому, що було раніше, але й створити щось нове – простір, де ми всі будемо героями. Ми зараз у зовсім іншому світі, ніж романи Флемінга. І у певному сенсі світу, про який писав Флемінг, не було. Він писав про розкішний, матеріалістичний світ, в якому Велика Британія мала велике значення в міжнародному масштабі в той час, коли відбувалися зміни в британському імперіалізмі. Бонд завжди був фантазією, але це фантазія, яка може відбивати та формувати нас», – сказала письменниця.


Кім Шервуд входить у короткий список британського тижневика «The Sunday Times» як молода письменниця 2019 року. Вона отримала визнання, написавши свій перший роман «Заповіт». Над ним вона почала працювати після того, як її дід, актор Джордж Бейкер, помер, а бабуся вперше розповіла про те, як пережила Голокост. «Заповіт» виграв премію «Bath Novel Award-2016», увійшов у довгий список премії Десмонда Елліота та здобув відзнаку «Harpers’ Bazaar Big Book Award».


Принагідно додамо, що Флемінг написав 12 романів про Джеймса Бонда та дві збірки оповідань. Після його смерті офіційно було написано ще 26 книжок, отже, загалом 40.


Соціальні мережі
bottom of page