top of page

Оголошено володарів Пулітцерівської премії-2021


У Колумбійському університеті оголосили цьогорічних лауреатів Пулітцерівської премії. Нагороди вручили у 21 номінації.


Зокрема, відзначено журналістські матеріали про пандемію коронавірусу та вбивство Джорджа Флойда. Переможці отримали по 15 тисяч доларів.


Отже, в номінації «Художня проза» лідерство за «The Night Whatchman» Луїзи Ердріх – бестселером «New York Times», який присвячено супротиву громади ліквідації американських резервацій у 1950-х.


У категорії «Драматургія» перемагає «The Hot Wing King» Каторі Голл – твір про чорну маскулінність через досвід гей-пари.


Номінація «Історія» підкорилася «Franchise: The Golden Arches in Black America» Марсії Шатлен – розповіді про індустрію фастфуду в афроамериканських громадах, де «боротьба за громадянські права перепліталася з долею підприємств».


У категорії «Біографія» ліпшою визнано «The Dead Are Arising: The Life of Malcolm X» Леса Пейна та Тамари Пейн – історію громадянського активіста, ісламського проповідника, борця за права афроамериканців у 50-х та 60-х роках.


У номінації «Поезія» фаворитом стала «Postcolonial Love Poem» Наталі Діаз – збірка віршів про кохання в часи криз та політичних заворушень.


У категорії «Нонфікшн» перемогу присуджено «Wilmington’s Lie: The Murderous Coup of 1898 and the Rise of White Supremacy» Девіда Цукіно – історії про повалення уряду Північної Кароліни у 1898 році, що представляв інтереси афроамериканської спільноти.


Ознайомитися з повним переліком переможців можна на офіційному сайті премії.


Нагадаймо, що Пулітцерівська премія (Pulitzer Prize) є однією з найпрестижніших у США, її присвоюють у галузі літератури, журналістики, музики й театру. Відзнака, заснована видавцем Джозефом Пулітцером у 1917 році, вручається щорічно опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку. Минулого року премію так само присвоювали у 21 номінації.


Джерело: «Читомо»

Comentários


Соціальні мережі
bottom of page