top of page

Оголошено старт премії «Книга року ВВС-2021»


Про старт премії «Книга року ВВС-2021» повідомила головна редакторка «BBC News Україна» Марта Шокало.


«Книга року ВВС – це літературна премія, яка нагороджує найкращі твори в українській літературі. У нас є три категорії: «Доросла художня література», «Дитяча книга» та «Есеїстика». До нас видавці подають книжки. Це відбувається щороку в певний період, цього року це можна зробити з 5 липня до 10 вересня. Потім ми ці книжки всією редакцією відбираємо, читаємо і разом із журі та колегами формуємо довгі списки. Потім ці довгі списки ми віддаємо журі. І журі ці книжки читає, і потім у грудні ми оголошуємо фіналістів та переможців конкурсу», – сказала пані Марта.


Вона зазначила, що премії вже 17 років, переможець у кожній номінації отримає грошову премію в розмірі гривневого еквіваленту 1000 фунтів. Видавці книг-переможців у всіх номінаціях отримають право використовувати логотип премії «Книга року ВВС» на наступних виданнях.


За правилами конкурсу, до нього допускаються написані державною мовою твори, а також переклади українською літературних творів, написаних іншими мовами.


Фінал «Книги року ВВС-2021» відбудеться у грудні 2021 року.


Нагадаємо, що «Книгою року BBC-2020» став роман Сергія Сергійовича Saigon «Юпак». У номінації «Дитяча книга року BBC-2020» переміг твір «Мед і Паштет – фантастичні вітрогони» Уляни Чуби, а премію у номінації «Книга року ВВС – Есеїстика-2020» здобула збірка есеїв Оксани Забужко «Планета Полин».


Джерело: «НСПУ»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page