top of page

Побачив світ посібник про Голодомор для вчителів


У Музеї Голодомору в Києві презентували навчальний посібник для вчителів «Голодомор 1932–1933 років – геноцид української нації» для вчителів шкіл.


Його підготували співробітники Інституту дослідження Голодомору. Посібник містить документи, фотографії, статистику, мапи й охоплює широкий спектр тем, які розкривають передумови, перебіг та наслідки Голодомору.


Підручник розкриває національно-визвольну боротьбу 1917–1921 років, масовий штучний голод 1921–1923 років, політику комуністичного тоталітарного режиму напередодні геноциду, розповідає про організаторів, виконавців та механізм вчинення Голодомору, причини на наслідки масового штучного голоду, наслідки та засудження злочинів тоталітарного режиму.


Директорка Інституту дослідження Голодомору-геноциду, докторка історичних наук Світлана Маркова зазначила, що над посібником працювали 14 провідних українських вчених, науковців, викладачів.


«Фактично ми маємо презентовані наукові дослідження наших учених, які вони готували протягом не одного десятка років. Це сублімовані знання, які ми хочемо ретранслювати сьогодні для українського громадянського суспільства. Посібник складається з 19 розділів», – зазначила вона.


Примірники розіслали у вищі навчальні заклади, школи, коледжі. Загальний поточний наклад – 500 примірників.


«Нині маємо вже понад 40 відгуків. Зокрема, є пропозиція підготувати аналогічний посібник для викладачів вишів, а також підготувати для учнів. На наступний рік ми зможемо видати друге видання, доповнити, врахувати відповідні теми, які викладають у вищих навчальних закладах», – додала Маркова.


Посібник для вчителів можна буде отримати безкоштовно, для цього вчителі мають зареєструватися на сторінці Інституту дослідження Голодомору у фейсбуці.


Джерело: «Suspilne.media»

Comentarios


Соціальні мережі
bottom of page